Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Buty wysokiej jakości i akcesoria

Buty wysokiej jakości i akcesoria

Renomowane marki obuwnicze coraz śmielej wkraczają na polski rynek. I choć pewną barierę stanowi cena, jako że para porządnych butów kosztuje od kilkuset złotych wzwyż, zainteresowanych nie brakuje.

PONADCZASOWY DESIGN I WYSOKA JAKOŚĆ

Buty z wyższej półki to w większości klasyczne modele, a tych czas się nie ima. Zaprojektowane z myślą o wygodzie mają odpowiednio wyważony środek ciężkości i dobrze ustawiony obcas. Szyte, bo te z wyższej półki są szyte (a nie klejone), są niezniszczalne. Zakładając, że będziemy się z nimi obchodzić tak, jak na to zasługują, posłużą długie lata.

SZLACHETNA SKÓRA

Skóra jest materiałem wrażliwym i jako taka wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jest to łatwe, bo dzisiejszy rynek oferuje szeroki wybór nowoczesnych środków do pielęgnacji obuwia. Woski, kremy, żywice i impregnaty natłuszczają i odżywiają wierzchy i odsłonięte podeszwy. Chronią również przed wilgocią, kurzem, brudem i niebezpieczną solą.

AKCESORIA

Kupując buty z wyższej półki, nie wolno żałować grosza na akcesoria do ich pielęgnacji. Tu podstawę stanowią mało popularne w naszym kraju prawidła Patine. Najwyżej cenione prawidła robi się z drewna cedru. Mają one tę niezwykłą właściwość, że pochłaniają wilgoć z wnętrza buta i delikatnie to wnętrze perfumują. Przywracają bucikowi nadany mu przez szewca kształt, likwidują nieestetyczne zmarszczki, załamania i wybrzuszenia.

Buty z wyższej półki „robią” strój i ta opinia nie podlega dyskusji. Zaprojektowane z myślą o wygodzie i elegancji, jeżeli o nie zadbamy, posłużą nam długie lata. Jeżeli zaś chodzi o cenę, to jak wszędzie tak i tu obowiązuje zasada, że wszystko, co dobre musi kosztować.