Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Jak przygotować stopy na lato?

Jak przygotować stopy na lato?

Powiedzmy sobie szczerze. Regularny pedicure wykonuje się zwykle tylko na wiosnę i w lecie. Kiedy stopy zakryte są zimowymi butami, a sandały damskie kurzą się w szafkach, stopy nie są priorytetem w pielęgnacji. Po całej zimie stają się suche i zaniedbane. Zanim można się zorientować nadchodzi lato, a wtedy najczęściej jest już za późno na kompleksowe zajęcie się stopami. Oto kilka porad jak zadbać o stopy po zimie, aby pięknie prezentowały się w modnych sandałkach.

Po pierwsze – usuwanie martwego naskórka


Za każdym razem przy braniu prysznica czy kąpieli należy użyć silnego peelingu, który pomoże usunąć cały suchy, martwy naskórek, który nagromadził się podczas długich zimowych miesięcy. Można nawet użyć domowego peelingu takiego jak kawowy czy cukrowy. Przepisy na takie kosmetyki można łatwo znaleźć w internecie.

Po drugie – nawilżanie


Po zastosowaniu peelingu należy zastosować najcięższy krem do stóp, który można znaleźć. Najlepiej skupić się na podeszwach i bokach stóp. Tubki czy słoiczki z kremem dobrze jest trzymać w różnych miejscach domu, takich jak stolik nocny czy salon. Pomoże to pamiętać, aby nawilżać skórę stóp jak najczęściej. Przyspieszy to proces regeneracji i pozwoli utrzymać gładkość na tyle, na ile to możliwe.

Po trzecie – skarpetki złuszczające


Na pewno nie brzmi to atrakcyjnie, ale takie skarpetki mogą zdziałać cuda. Są specjalnie wykonane, aby skutecznie złuszczać martwy naskórek nie tylko podczas noszenia, ale i później.

Po czwarte – paznokcie


Kiedy wygląd stóp zacznie się zmieniać na lepsze, pora zadbać o paznokcie. Olejek migdałowy sprawdzi się doskonale do odżywienia skórek. Potem jest czas na nadanie odpowiedniego kształtu, nałożenie koloru i już można się cieszyć pięknymi stopami na lato.

Wygodne i modne damskie sandałki znajdują się w szafie większości kobiet. Jednak aby buty prezentowały się świetnie na stopach, warto poświęcić trochę czasu na właściwą ich pielęgnację. Wtedy możemy być pewni, że buty z odkrytymi piętami czy palcami będą naszą ozdobą.