Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Jak zamontować fotopułapkę?

Jak zamontować fotopułapkę?

Fotopułapki mają często obudowy w maskujących kolorach. To ułatwia ich ukrycie. Jak i gdzie je montować, żeby zdjęcia i filmy nie okazały się mało czytelną „klapą”?

Co jest przed fotopułapką?

Wystarczy cienka gałąź drzewa, poruszająca się na dużym wietrze, aby czujniki ruchu PIR działały raz za razem, wyczerpując akumulatorki i powodując, że fotopułapka nie zarejestruje tego, na czym nam zależy. Dlatego montując kamerę leśną zwróćmy uwagę, czy przed wizjerem jest zupełnie czyste pole – żadnych liści, gałęzi, czy powiewających płacht.

Fotopułapka – jak wysoko ją zamocować?

Zdaniem fachowców – na wysokości od półtora do dwóch metrów. To optymalna wysokość, przy której martwe pole, niewidoczne dla czujników, będzie minimalne. Fotopułapka przyczepiona wyżej „przeoczy” mniejsze zwierzęta lub czołgającego się człowieka.

Jak zamaskować leśną kamerę?

Wzory moro, jakie ma pułapka, załatwiają częściowo tę kwestię. Dodatkowym akcesorium do fotopułapek są metalowe obudowy zamykane na kłódkę, malowane na kolor maskującej zieleni. Starając się o dobry kamuflaż lepiej zawiesić je na drzewie niż słupie. Wówczas można z pomocą pęków liści czy gałązki jeszcze bardziej upodobnić urządzenie do pokrytego mchem pnia.