Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Angielski online z lektorem dla seniorów

Angielski online z lektorem dla seniorów

Pandemia dała się szczególnie we znaki osobom starszym. Poczucie zagrożenia, odizolowanie, odcięcie od równolatków, z którymi można się było spotykać np. w klubach seniora. Z drugiej strony wiele babć i dziadków ten trudny moment wykorzystało jako okazję, aby przystosować się do wymagań czasów współczesnych. Dzięki temu, że teraz radzą sobie dobrze z obsługą komputera i urządzeń mobilnych, mają możliwość podjęcia edukacji zdalnej. Dlaczego na naukę języków obcych nigdy nie jest za późno?

Angielski dla seniorów poprawia pamięć i koncentrację

ngielski online z lektorem

Swego czasu głośno było o zakonnicy, która pytała osoby na łożu śmierci o to, czego najbardziej żałują. Wśród najczęściej pojawiających się odpowiedzi były te związane ze zbyt rzadkim podróżowaniem oraz zaniedbaniem edukacji językowej. Warto wyciągnąć z tego wnioski i znaleźć odpowiedni kurs, przeznaczony specjalnie dla seniorów. Angielski online z lektorem to niezwykle komfortowa forma nauki. Wymaga jedynie marginalnej biegłości w obsłudze sprzętu elektronicznego. Nie stwarza konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy jeden z popularnych komunikatorów. Zoom lub Skype.

Nauka odbywa się oczywiście w domu, dzięki czemu w pełni mogą się w nią zaangażować również osoby starsze. Takie, dla których swobodne poruszanie się stanowi już pewną trudność. Uczenie się powinno stanowić czystą przyjemność. Lektorzy posiadają odpowiednie kompetencje i mają doświadczenie w pracy z seniorami. W dodatku przyswajanie języka obcego jest jedną z najkorzystniejszych dla ludzkiego mózgu form aktywności umysłowej. To świetna recepta, aby zachować bystrość i zmniejszyć ryzyko wystąpienia demencji lub choroby Alzheimera.

Angielski z lektorem znajdziesz tutaj: https://edoo.pl/angielski/

Angielski obowiązuje na całym świecie

Każdy, niezależnie od wieku potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi. Oczywiście najlepiej spotykać się twarzą w twarz, jednak znajomości internetowe stanowią dobry substytut relacji rzeczywistych. Szczególnie, jeżeli okoliczności ograniczają możliwości przemieszczania się. Za sprawą lockdownu czy z powodu chorób, które odbijają się na kondycji ruchowej. Angielski online z lektorem jako bardzo efektywna forma nauki docelowo ma za zadanie przygotować seniora do czatowania czy prowadzenia dyskusji z osobami z całego świata. Tak, aby nigdy nie czuł się samotny. Nawet w pustym mieszkaniu.