Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Biżuteria dziecięca- podarunek, który nigdy nie wyjdzie z mody

Biżuteria dziecięca- podarunek, który nigdy nie wyjdzie z mody

Komunia to zawsze spore wydarzenie w życiu każdego dziecka. W końcu po raz pierwszy będzie obcowało z Chrystusem w pełni świadomie. Do tej uroczystości musi przygotowywać się mentalnie, jak i materialnie. Elegancki strój jest wymagany podczas każdej ważniejszej uroczystości. Ten dzień jest też istotny z jeszcze innego powodu. Dziecko otrzyma prezenty, o jakich wcześniej marzyło.

Jakie prezenty komunijne są teraz najpopularniejsze?

Prym wiodą oczywiście wszelkie gadżety elektroniczne typu laptopy, tablety i telefony komórkowe. Jest to związane z tym, iż te przedmioty są teraz najbardziej rozreklamowane i można je kupić w miarę przyzwoitych cenach. Poza tym przydadzą się dziecku przez dłuższy czas i nie pójdą w odstawkę zaraz po uroczystości. Równie rozchwytywane są wszelkiego rodzaju pojazdy. Na pierwszym miejscu pozostają oczywiście rowery, ale zdarza się, iż dziesięciolatkom kupuje się quady, elektroniczne hulajnogi czy wypasione rolki. Niemniej biżuteria dla dzieci jest nadal bardzo częstym podarkiem. Zwłaszcza rodzice chrzestni chętnie po nią sięgają, by uhonorować ten dzień i dać chrześniakowi coś, co będzie mu towarzyszyło podczas dalszego życia. Złoty wisiorek czy łańcuszek to nie byle przedmiot, który można zlekceważyć i wyrzucić do kosza. To rekwizyt i symbol, któremu należy się szacunek.

Jaka jest symbolika biżuterii dla dzieci?

Złoty czy srebrny łańcuszek z wizerunkiem świętego to namacalny dowód na to, że Pan Jezus jest wśród nas. Poza tym inne prezenty odejdą w zapomnienie, a taka sakralna biżuteria dla dzieci będzie przypominała młodemu człowiekowi, jaki był szczęśliwy podczas Pierwszej Komunii Świętej. Poza tym uważa się, iż takie sakralne przedmioty chronią właściciela od wszelkich nieszczęść. Oczywiście łańcuszki i zawieszki to nie jedyne elementy biżuterii dziecięcej. Równie dobrą sławą cieszą się kolczyki, zegarki i różańce. Przy czym złote lub srebrne kolczyki daje się wyłącznie dziewczynkom, a pozostałe przedmioty są zarezerwowane dla obu płci. Koszt komunijnych prezentów zależy przede wszystkim od zasobności portfela zebranych gości. Jednak to nie one powinny być w tym dniu najważniejsze.