Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Biżuteria srebrna – jak o nią dbać?

Biżuteria srebrna – jak o nią dbać?

Srebrna biżuteria jak powszechnie wiadomo jest jednym z niezbędnych elementów każdej kobiecej stylizacji, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się, jak o nią odpowiednio zadbać, aby zawsze prezentowała się bardzo okazale. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym należy czyścić srebro i na co należy uważać.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby zawsze zdejmować biżuterię srebrną w trakcie wykonywania porządków domowych. Tylko w ten prosty sposób, będzie można uniknąć różnego typu uszkodzeń mechanicznych. Mało kobiet zdaje sobie sprawę także z tego, że powinno perfumować się dopiero przed nałożeniem łańcuszka srebrnego. Ta sama zasada tyczy się balsamowania i kremowania. Niestety biżuteria srebrna online pod wpływem niektórych kosmetyków może być narażona na ciemnienie.

Przechowywanie biżuterii srebrnej

Biżuteria srebrna powinna być przechowywana zawsze osobno. Jeżeli nienoszona biżuteria ocierać będzie się o siebie, to niestety istnieje duże ryzyko pojawienia się na nich nieprzyjemnych rys.

Jak czyścić biżuterię srebrną?

Jeżeli chodzi o czyszczenie biżuterii wykonanej ze srebra, to warto skorzystać z pomocy specjalnych ściereczek, które bez żadnego większego problemu można kupić u dobrego jubilera. Na rynku można znaleźć także wielu specjalistów, którzy specjalizują się w czyszczeniu biżuterii. Srebrna biżuteria zazwyczaj jest próby 925, dlatego też z biegiem czasu ulega ona matowieniu. Aby przywrócić pierwotny blask pamiętać należy o tym, aby unikać wilgotnych miejsc.