Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Bulbasaura ogród botaniczny

Bulbasaura ogród botaniczny

Zwierzęta i rośliny są ze sobą blisko związane. Pierwsze pożywiając się roślinami, mogą pomóc im w rozmnażaniu, rozsiewając strawione nasiona, same zaś rośliny mogą być nie tylko pożywieniem, ale też schronieniem dla zwierząt. W świecie Pokemonów może się zdarzyć jednak hybryda, która jest trochę zwierzęciem, a trochę rośliną. Oto uroczy Bulbasaur.

Rozkwitający kwiat

Kwiaty mogą kojąco wpływać na emocje, a gdy w dodatku są one słodkim stworzonkiem niczego więcej nie trzeba. Z pomocą znanego z Pokemon gadżetu – pokeballa, czym prędzej należy schwytać takiego zbłąkanego Bulbasaura. Choć w swej podstawowej postaci na grzbiecie chodzi z lichym ziarenkiem, po wyewoluowaniu może już dysponować na swych plecach, przypominającym palmę kwiatem, którego zapach wpływa uspokajająco i kojąco na wdychających go ludzi.

Ewolucja jest wszystkim

W Pokemon gadżety pozwalają na wspieranie własnego pupila, a właściwa nad nim troska przyspieszyć może jego rozwój i przekształcenie się w jeszcze potężniejszego zwierzaka. Jak to wygląda u Bulbasaura?

  • Bulbasaur – jeszcze niepozorny stworek z kiełkującym nasionkiem
  • Ivysaur – z już rozkwitającym pąkiem, staje się silniejszy i masywniejszy i – jak na prawdziwą roślinę przystało – potrzebuje sporo światła słonecznego
  • Venusaur – ostatni etap rozwoju Pokemona – już w pełni rozwinięty, posiada wspaniały kwiat na grzbiecie, ale samo słońce nie wystarczy, musi pochłaniać spore ilości normalnego pożywienia

Obserwowanie ewolucji Pokemonów i zdobywanie przez nich nowych zdolności jest zawsze ekscytujące, a fani z wypiekami na twarzy śledzą kolejne etapy ich przechodzenia.

Gadżety Pokemon dostępne na stronie Frogles.pl.