Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Buty na co dzień – wygoda w parze z elegancją

Buty na co dzień – wygoda w parze z elegancją

Niejedna kobieta, szykując się do wieczornego wyjścia, wyobraża sobie ten moment. Moment, gdy wchodzi do pokoju, a wszystkie głowy odwracają się na chwilę w jej stronę. Nieistotne, czy to impreza noworoczna w firmie, czy kolacja z ważnym klientem – stylizacja z efektem „wow” ma moc sprawiania, że z twarzy jej właścicielki przez cały wieczór nie będzie schodził uśmiech.

Jak wygrać z wymogami codzienności?

botki Jenny FairyNiestety, proza życia ma zwyczaj brutalnie weryfikować stylistyczne fantazje. Impreza firmowa, która zaczyna się dokładnie wtedy, kiedy kończy się praca, albo konieczność zmierzenia się z szeregiem głębokich kałuży w drodze na kolację biznesową to okoliczności zdecydowanie nieprzychylne marzeniom o wystąpieniu w nowych szpilkach. Istnieje jednak sposób, by ominąć tę pułapkę – wystarczy wybrać codzienne buty, które wyróżnią się zarówno wygodą i odpornością, jak i nieszablonowym, pasującym do okazji wyglądem.

Obcas, który zapewnia komfort

Konieczność kierowania się wskazaniami zdrowego rozsądku w wyborze uniwersalnych butów nie oznacza, że rezygnacja z obcasa będzie jedynym wyjściem. Popularne słupki to buty, których stabilność doda pewności krokowi nawet mocno zmęczonej użytkowniczki, a optymalne podparcie dla stopy sprawi, że w tego rodzaju butach będzie można wygodnie spędzić nawet wiele godzin (dobrym przykładem są tu buty damskie Jenny Fairy). Wysokość obcasa warto zmniejszyć, jeśli plany na konkretny dzień przewidują dużo chodzenia, ale niższe słupki nie odejmują niczego całości stylizacji. To typ obcasa, który będzie się świetnie prezentował zarówno z gładkimi rurkami, jak i z odciętą pod biustem sukienką.

Faktura i detale zmieniają wszystko

Osoby, które preferują mierzenie się z codziennymi obowiązkami w butach na płaskim obcasie, także mają możliwość dopasowania ich do wieczornej kreacji. Moda na miejską elegancję sprawiła, że na rynku zaczęły się pojawiać botki czy trzewiki, których nie powstydziłby się sam McQueen (choćby modne buty Jenny Fairy). O ich charakterze decyduje niecodzienna faktura, jak aksamit, a także szczegóły, jak pasek z ciężkimi, metalowymi zakończeniami, subtelna aplikacja czy lekko błyszcząca, stylizowana klamra.