Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Buty na koturnie – zobacz, w czym możesz wybierać

Buty na koturnie – zobacz, w czym możesz wybierać

Buty na koturnie łączą zalety obuwia na płaskiej podeszwie oraz szpilek czy wysokich obcasów. Ich mocną stroną jest z też z pewnością to, że występują w wielu różnych odmianach.

Rodzaje butów na koturnie

Koturn to przykład podeszwy, którą można stosować w wielu rożnych modelach obuwia. Dzięki temu wśród butów na koturnie występuje tak duża różnorodność.

Jednym z najczęściej wybieranych modeli są espadryle na koturnach. To letnie obuwie, którego góra wykonana jest najczęściej z bawełnianej lub lnianej tkaniny, zaś podeszwa – z juty. Materiał ten świetnie wygląda w formie koturna. Espadryle na koturnach są bardziej eleganckie niż espadryle na płaskich podeszwach. Z drugiej strony jednak nie tracą swojego letniego, wakacyjnego  stylu.

Koturny świetnie sprawdzają się również w przypadku damskich czółenek czy sandałów. Duży wybór panuje zwłaszcza w przypadku tych ostatnich. Sandały na koturnie to jeden z częściej wybieranych modeli tego obuwia.

Buty na koturnie na różne okazje

Oczywiście buty na koturnie nosimy nie tylko latem. W okresie jesienno-zimowym warto rozejrzeć się za kozakami lub botkami na koturnie. Ciekawym pomysłem dla osób, które nie boją się nieco bardziej ekstrawaganckich stylizacji, są buty sportowe na koturnie. Modele te pojawiły się na rynku w latach 90. A ponieważ ówczesny styl od kilku sezonów jest ponownie na czasie, w sklepach znowu możemy znaleźć sneakersy na koturnie, a niekiedy nawet trampki lub tenisówki.

Ciekawym pomysłem może być także zakup klapek na koturnie. To sposób na to, by zyskać dodatkowe centymetry, bez konieczności rezygnowania z wygody.