Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje

Celebrytka – najgorętszy hit biżuteryjny

Jeśli ktoś zastanawia się, jakie trendy rządzą obecnie w modzie biżuteryjnej, to musi wiedzieć, że są dwa: celebrytki i chokery. Obie te ozdoby prezentują się bardzo efektownie, ale celebrytki można spotkać częściej, pewnie dlatego, że są subtelniejsze, pasują wszystkim i są niezwykle uniwersalne – nie trzeba zastanawiać się, czy naszyjnik pasuje do jakiejkolwiek stylizacji.

W czym tkwi popularność celebrytek?

Na pewno dużą w tym zasługę ma fakt, że naszyjniki te zostały spopularyzowane przez osoby ze świata show-biznesu – stąd właśnie ich nazwa. Bardzo szybko jednak trend ten został podchwycony przez „zwykłe” kobiety, które pokochały te subtelne naszyjniki. Ich znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne motywy wisiorków, które nie tylko pięknie wyglądają i są interesujące, ale też mają wyraźną symbolikę. Nikt nie ma wątpliwości na przykład do tego, co wyraża celebrytka z serduszkiem, dwa kółeczka oznaczają niezłomność, a odwrócona ósemka, symbol nieskończoności – dowolne wieczne uczucie czy postawę.
Połączenie świetnego wyglądu, modnego charakteru i wyraźnej symboliki sprawia, że ozdoby takie cieszą się bardzo dużą popularnością i pewnie szybko się to nie zmieni. Dużą zaletę stanowi też fakt, że celebrytki można znaleźć w różnych wariantach i cenach. Kto może sobie na to pozwolić, wybiera złoty naszyjnik, a jego znacznie tańszą wersją jest naszyjnik pozłacany. Jeszcze popularniejsze zaś są ozdoby srebrne.