Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Ciepła i komfortowa budka dla psa do domu. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Ciepła i komfortowa budka dla psa do domu. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Tekstylne budki dla psa to bardzo dobry wybór zarówno dla małego teriera lub jamnika, jak również dla labradora. Takie domki można dostać dzisiaj w wielu sklepach zoologicznych. Co wybrać, by zapewnić pupilowi pełen komfort wypoczynku?

Wiele psów preferuje relaks w zamkniętych legowiskach. Wtedy do domu warto kupić tekstylną budkę dla psa, która jest wyposażona w ścianki i daszek, tworząc przytulną, zamkniętą przestrzeń dla zwierzęcia.

Domek dla psiaka – komfort przede wszystkim

Dobra budka dla psa powinna być wygodna. Takie legowiska wykonuje się z lekko usztywnianych pianek pokrytych przyjemnymi w dotyku, ale wytrzymałymi materiałami tapicerskimi.

W środku domek powinien posiadać wyjmowaną poduszkę – zapewnia dodatkowy komfort i izoluje od chłodu podłogi. Miękkie ścianki i daszek chronią przed światłem, hałasami, są miłe w dotyku, dlatego pupil może czuć się w takim legowisku przyjemnie, bezpiecznie.

Budka tekstylna dla psa – ważna higiena

Aby domek dla psa był udanym zakupem, warto także pamiętać o tym, że powinien być on łatwy w utrzymaniu w czystości.

Budka powinna mieć wyjmowaną poduszkę wewnętrzną, aby móc ją wyprać, a także tkaninę tapicerską, która możliwa jest do czyszczenia na mokro – podczas prania ręcznego albo w pralce. Wybrane rodzaje domków dla psów posiadają także zdejmowane daszki, dzięki czemu można łatwiej wyczyścić je w środku.

Domek dla psiaka może być zatem bardzo dobrym zakupem dla każdego właściciela domowego pupila. Z takich budek chętnie korzystają zarówno małe pieski, jak również te znacznie większe!