Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Czy spodnie dresowe pasują do wszystkiego?

Czy spodnie dresowe pasują do wszystkiego?

Spodnie dresowe z grubej bawełny to obecnie jeden z najbardziej popularnych rodzajów spodni. Bywają noszone przez osoby, które je wybierają praktycznie do wszystkiego i w najróżniejszych zestawieniach. Czy jednak tego rodzaju spodnie pasują do wszystkiego? Wiele osób uważa, że przesada nigdy nie jest dobra. Tak również jest w przypadku spodni dresowych.

Popularność spodni dresowych

Spodnie dresowe Adidas to dla wielu osób dobry wybór nie tylko do t-shirtu, ale też do koszuli, a nawet marynarki (zobacz). Nic w tym dziwnego, bo faktycznie tak jest. Wybory stylistyczne, zwłaszcza młodych osób są dziś coraz mniej zależne od tradycji, a coraz więcej, od indywidualnych preferencji. Spodnie dresowe mają tę przewagę nad innymi rodzajami spodni, że są bardzo wygodne i komfortowe dla noszących je osób. Wybór ich jako uniwersalnego rodzaju spodni wydaje się więc dość neutralne i łatwo zrozumiałe.

Dla wielu osób wybór tego rodzaju spodni do – wydawało by się – niepasujących, pozostałych części stylizacji jest zabiegiem celowym i wprowadza swego rodzaju eklektyzm do ubioru. Wydaje się, że fakt, że Polacy potrafią się swoim strojem, czy stylizacją coraz częściej po prostu cieszyć i swobodnie bawić, jest pozytywnym zjawiskiem. Świadczy o coraz większej pewności siebie i nie gonieniu za coraz to nowymi trendami.

Do czego nie pasują spodnie dresowe?

Jest jednak wiele zestawień, w przypadku których spodnie dresowe nie będą najlepszym wyborem. Przede wszystkim powinno się zapomnieć o włączaniu ich do jakiegokolwiek rodzaju stylizacji formalnych. O ile jeszcze w jakiś sposób da się połączyć spodnie tego rodzaju z marynarką i uzyskać w ten sposób luźny, miejski, eklektyczny styl, to już z marynarką i elegancką koszulą nie powinno się ich w żadnym wypadku łączyć.

Zasadniczo o wiele bardziej pasujące w różnego rodzaju połączeniach (nawet tych najbardziej zaskakujących i niespodziewanych), będą spodnie dresowe wykonane z grubej bawełny. Gładki materiał spodni wykonanych z poliestru ma charakter jednoznacznie sportowy i w większości połączeń nie będzie wyglądać tak dobrze.