Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Czym charakteryzują się mokasyny żeglarskie?

Czym charakteryzują się mokasyny żeglarskie?

Mokasyny od wielu lat są jednymi z najpopularniejszych butów w sezonie wiosenno-letnim. Stylowe i bardzo wygodne buty pasują do wielu stylizacji. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla zwykłych trampek albo tenisówek. Oryginalne mokasyny są najlepszym wyborem dla kobiet, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy elegancją i nieformalnym luzem.

Mokasyny żeglarskie – idealne buty nie tylko na łódkę

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na buty pokładowe, które wzorowane są z myślą o modzie żeglarskiej. Warto wyraźnie podkreślić, że mokasyny żeglarskie w dzisiejszych czasach zdecydowanie łatwiej jest znaleźć na ulicach miasta niż na pokładach jachtów lub łódek. Antypoślizgowe buty są bardzo wygodne, dlatego też wiele kobiet decyduje się na ich zakup. Mokasyny najlepiej nosić bez skarpetek tak, aby odsłonić kostkę. Na rynku dostępne są również specjalne skarpetki, których nie widać po nałożeniu mokasynów. Jest to dobry wybór dla kobiet, które nie chcą mieć gołej stopy. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby rozejrzeć się za ciekawymi skarpetkami.

Co warto wiedzieć o żeglarskich mokasynach?

Design żeglarskich mokasynów, a dokładniej mówiąc ich cholewka zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat. W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim skórzane mokasyny z białą podeszwą, która przyszywana jest bezpośrednio do cholewki. Żeglarskie mokasyny damskie wiązane są także skórzanym rzemieniem, który zazwyczaj przechodzi wokół całej stopy. Sporą zaletą białej podeszwy kauczukowej jest to, że nie pozostawia ona nieprzyjemnych śladów na podłodze. Skórzane rzemienie nie tylko spełniają walory estetyczne, ale również praktyczne. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można zwiększyć stabilność stopy.

Uniwersalne buty dla każdego

Jeszcze kilka lat temu mokasyny żeglarskie noszone były jedynie przez mężczyzn. W dzisiejszych czasach producenci coraz częściej oferują specjalne kolekcje dla kobiet w każdym wieku. Klasyczne mokasyny damskie są symbolem stylu oraz wielkiej pasji do żeglarstwa. Jest to najlepszy wybór dla kobiet poszukujących sportowej elegancji w najlepszym możliwym wydaniu. Warto wspomnieć także i o tym, że żeglarskie mokasyny damskie są najmniej eleganckie spośród wszystkich modeli mokasynów. Pomimo tego są to buty bardzo uniwersalne, które pasować będą do wielu stylizacji. Nic nie sto na przeszkodzie, aby założyć je na przykład do spodni w stylu casualowym. Żeglarskie mokasyny damskie są jednymi z niewielu butów, które dobrze prezentować będą się nawet w zestawieniu z szortami.