Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Czym się kierować przy wyborze biustonosza w dużych rozmiarach?

Czym się kierować przy wyborze biustonosza w dużych rozmiarach?

Duży biust to nie tylko powód do dumy, ale i problem. Powoduje on, że kręgosłup jest przeciążony i boli, a poza tym trudno do niego dobrać bieliznę. Na szczęście sklepy odzieżowe nieco się zmieniły i pojawiają się coraz częściej biustonosze w dużych rozmiarach.

Biustonosz na duży biust- jak dobrać?

Wybór biustonosza w dużych rozmiarach powinien rozpocząć się od dokładnego zmierzenia obwodu pod biustem. Warto zadbać, by obwód był idealnie przylegający. Zapobiegnie to przesuwaniu się stanika i sprawi, że piersi będą bardziej jędrne i mniej obwisłe. Równie ważne jest to, by ramiączka stanika miały odpowiednio szerokość. Dzięki temu nie będą uwierać ani wrzynać się w ciało. Oczywiście istotny jest też wybór miseczki, bo od tego będzie zależał komfort posiadaczki biustonosza. Nie może być ona za ciasna ani za luźna.

Kto może pomóc w doborze biustonosza w dużych rozmiarach?

Pomóc w tej newralgicznej sytuacji może ekspedientka sklepowa. Ona będzie w stanie ocenić czy stanik dobrze leży na ciele klientki, czy należy go jednak wymienić na inny. Jeżeli zakupy odbywają się online, to wybór biustonosza na duży biust można powierzyć mężowi lub partnerowi życiowemu. Mężczyźni to wzrokowcy, więc im łatwiej ocenić wygląd kobiecej bielizny. Poza tym ten temat żywo ich interesuje i mogą okazać się dobrymi doradcami. Zresztą sama klientka sklepu po założeniu stanika czuje czy jest on w sam- raz, czy nieco na wyrost.