Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Domowe sposoby na przyciemnienie włosów

Domowe sposoby na przyciemnienie włosów

Naturalne farby do włosów cieszą się coraz większa popularnością. Odpowiednia kompozycja naturalnych składników pozwala na skuteczną zmianę odcienia włosów, bez niszczenia ich struktury (co czego często przyczyniają się syntetyczne farby sprzedawane w drogeriach czy znacznej cześci sklepów z fryzjerskimi kosmetykami jak EcoAndWell). Dzięki naturalnym składnikom można zarówno rozjaśnić, jak i nieco przyciemnić swój kolor włosów, w zależności od preferencji.

Jeżeli chodzi o przyciemnianie koloru włosów w sposób naturalny, to w tym przypadku najlepiej w zastosowaniu sprawdzą się następujące składniki:

  • orzech włoski pozwala na uzyskanie na włosach pięknego i naturalnie brązowego odcienia. Wystarczy zmieszać 3 garści drobno zmielonych łupin orzecha włoskiego z octem owocowym i olejem roślinnym. Niezbędne będzie jeszcze dodanie niewielkiej ilości gorącej wody, aby mieszanka była gotowa. Po jej przygotowaniu wystarczy nanieść ją na lekko osuszone włosy, po czym ściśle zawinąć je ręcznikiem. Już po około 20 minutach włosy powinny być przyciemnione o co najmniej ton (chociaż oczywiście w zależności od typu i struktury włosów czas ten może być nieco krótszy bądź nieco dłuższy);
  • ziemniaki również skutecznie działają w przyciemnianiu włosów, choć dla wielu osób może być to dość zaskakujące. Aby przygotować taką mieszankę należy w pierwszej kolejności ziemniaki obrać i zagotować w stosunkowo dużej ilości wody. Odcedzić, po czym wystudzić wywar. Dopiero gdy zrobi się odpowiednio chłodny, można go wykorzystać do płukania włosów. Co ciekawe, wiele kobiet zgodnie podkreśla, że płukana zrobiona z ziemniaków w wielu przypadkach jest w stanie przyciemnić nawet siwe włosy;
  • czarna rzepa, a właściwie jej sok to idealny sposób nie tylko na przyciemnienie włosów, ale również nadanie im blasku oraz wzmocnienia cebulek włosów, dzięki czemu włosy stają się silniejsze i zdrowsze, mniej przy tym wypadając. Najskuteczniejszym sposobem jest wcieranie świeżego soku z rzepy. Tu należy jednak być bardzo ostrożnym, bowiem taki sok ma właściwości silnie drażniące i nie powinien przedostać się do oczu.