Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Flaga Polski z Orłem – widok, który zawsze towarzyszy polskim stadionom

Flaga Polski z Orłem – widok, który zawsze towarzyszy polskim stadionom

Mecze piłkarskie to prawdziwe święto dla prawdziwych patriotów. Na nich można pooglądać zmagania swojej ulubionej drużyny. A dodatkowo można pochwalić się swoją narodowością, a pomoże w tym flaga Polski z Orłem.

W czym tkwi wyjątkowość Flagi z Orłem?

A choćby i w tym, że jest na niej namalowany dumny polski Orzeł. On trzyma piecze nad całym naszym krajem i pomaga nam zarówno w chwilach radosnych, jak i smutnych. Zwłaszcza w trakcie tych drugich chętnie sobie o nim przypominamy. Flaga Polski z Orłem to wyjątkowy przedmiot. On dodawał nam otuchy w czasie zaborów, a teraz jest elementem narodowych, którym można się bez obaw chwalić. Nie spotka nas za to żadna kara, ani żadne represje.

Dlaczego Flaga Polska z Godłem to element spotykany na każdym meczu reprezentacyjnym?

Zadaniem Polskiej Flagi z Godłem jest wspieranie naszych piłkarzy w trakcie każdego meczu. Dzięki niej wiedzą oni, że rodacy ich dopingują i nie opuszczają w takiej ważnej chwili. Flaga Polska z Godłem to często spotykany widok, gdyż Polacy to bardzo patriotyczny naród. I nie przepuszczą żadnej okazji, żeby to zamanifestować. Flaga Polska z Godłem to także element, który budzi postrach i szacunek u rywali polskich drużyn. Wiedzą oni, że nie mogą znieważyć tego ważnego dla nas symbolu, bo spotka ich za to dezaprobata ze strony polskiej publiczności.

Czemu jest ona symbolem, bez którego nie wyobrażają sobie Polacy żadnego podniosłego wydarzenia?

Po pierwsze, bo przypomina o naszej waleczności i zadziorności. Poza tym zyskała sobie status porównywalny do relikwii. A ona jak wiadomo, powinna uświetniać ważne dni. Poza tym są na niej umieszczone nasze barwy. One są ulubionym tematem przyśpiewek naszych stadionowych kibiców. Ponadto wyjeżdżając nawet na jakiś kraniec świata, zawsze można na jakimś stadionie dostrzec Polską flagę. To bardzo krzepiące pomyśleć, że łopocze ona na wietrze nawet tak daleko pd domu. Ten sentymentalizm to chyba główna rzecz, za którą kocha się Polską flagę z orzełkiem. Ona przywodzi na myśl, tylko pozytywne skojarzenia.

Źródło: https://www.fightershop.com.pl/c409-flagi-polski