Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Fototapety w kwiaty do każdej kuchni

Fototapety w kwiaty do każdej kuchni

Zakup fototapety to nie tylko wybór wzoru, ale również typ podłoża, na którym jest wydrukowana. Podłoże z kolei ma wpływ zarówno na trwałość tapety, jej właściwości, ale także wygląd.

Rodzaje fototapet

Najbardziej popularne i zarazem najtańsze są tapety foliowe, przypominające naklejkę ścienną – wydruk zdjęcia na folii samoprzylepnej, którą lokujemy na ścianie. Fototapetę foliową można stosować do naklejania na gładkie powierzchnie – wszelkie grudki i niejednorodności będą bardzo widoczne po naklejeniu na ścianę tapety. Najlepiej nadaje się do przyklejania na drzwi i meble. Chociaż do wyboru są tapety bez laminatu i z laminatem, należy skupić się na tych ostatnich – tapety bez laminatu bardzo trudno położyć tak, żeby pozostały czyste, a i w użytkowaniu bardzo narażone są na widoczność np. odcisków palców.

Fototapeta lateksowa, czyli syntetyczny papier z domieszką lateksu, który pozwala ścianie oddychać. Nadaje się do stosowania w każdym pomieszczeniu i jest zdecydowanie bardziej trwała od tapety foliowej. Są jeszcze fototapety winylowe – podkładem jest tu najczęściej flizelina z dodatkiem winylu. Tego rodzaju fototapety są grubsze ale też droższe i trudniejsze w montażu. Nie pozwalają ścianie oddychać, ale za to są w stanie przykryć drobne niedoskonałości. Tapety winylowe są zdecydowanie najtrwalsze i poleca się je zwłaszcza do stosowania w kuchni, łazience czy hollu, ale z powodu nieprzepuszczalności raczej na niewielkich powierzchniach.

Fototapety kwiaty

Bardzo przyjemnym dla przyszłego użytkownika wnętrza etapem jest dobranie odpowiadającego nam wzoru. Wybór dostępnych fototapet jest na rynku ogromny. Fotografuje się niemal wszystko, a dzisiejsza technologia pozwala na wydrukowanie w doskonałej jakości nawet niewielkich detali. Ciekawym wzorem są fototapety o motywach kwiatowych, które ożywią wnętrze ascetyczne i nadadzą mu indywidualności.