Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Gadżety kultowego Dragon Ball

Gadżety kultowego Dragon Ball

Bajka, zafascynowała tysiące dzieciaków na początku XXI wieku. Anime, dzięki któremu dzieciaki z niecierpliwością wyczekiwały obiadowych okolic, by móc obejrzeć kolejny odcinek przygód Songo, Bulmy i Krilana. Ich poszukiwań smoczych kul, epickich pojedynków z coraz trudniejszymi przeciwnikami czy nieustannemu treningowi i nauce nowych umiejętności. Dragon Ball na stałe zagościł w umysłach dzieciaków urodzonych w latach 80. i 90. Teraz już pozostały im tylko sentymenty i ewentualne gadżety Dragon Ball.

Kultowe Smocze Kule 

Kultowe anime powstało jeszcze w latach 80. Do Polski przywędrowało trochę później, ale bardzo szybko stało się animowanym serialem kultowym, który na stałe przeniknął do dziecięcej popkultury. Na początku wieku można było śledzić 3 serie tego najpopularniejszego anime w Polsce – Dragon Ball, Dragon Ball Z oraz Dragon Ball GT.

Najnowsza seria Dragon Ball Super, wyprodukowana została w latach 2015-2018, więc dotyczy ona jedynie najmłodszych pokoleń. 

Dragon Ball gadżety i akcesoria

Dragon Ball to dla wielu była bajka ich dzieciństwa. Przenikające do Polski anime szybko zyskiwało popularność, ale to właśnie tytułowe Smocze Kule pozostawiły najtrwalszy ślad w umysłach dzisiejszych 30 czy 40-latków. Dzisiaj sentymenty wracają za sprawą ogólnodostępnych akcesoriów, odzieży czy gadżetów z motywem Dragon Ball.

Na rynku znajdziemy koszulki, kubki, bluzy, figurki wszystkich najważniejszych postaci, breloki, zestawy smoczych kul, pendrive, poduszki czy pościel w tematyce kultowego Dragon Ball.