Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Jak dobrać pastuch dla psa?

Jak dobrać pastuch dla psa?

Wielu posiadaczy domów z pięknym i dużym ogrodem marzy o tym, aby po tym ogrodzie biegał pies. Są to idealne warunki dla psa. Duży ogród sprawia, iż pies ma dużą przestrzeń do biegania i zabawy. Często jednak może to sprawić niemałe problemy.

O jakich problemach mowa? Chodzi przede wszystkim o tym, iż pies może wychodzić poza teren ogrodu. Przechodząc na posesję sąsiadów może tam dokonać mniejszych lub większych szkód. Dlatego warto zadbać o to, aby pies nie miał możliwości przedostania się poza wyznaczony teren. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być pastuch dla psa – https://www.obroza-elektryczna.pl/pastuchy-elektryczne/.

Działanie pastucha dla psa jest niezwykle proste. Cały system składa się z trzech elementów. To elementów tych zaliczamy elektryczną obrożę dla psa, drut ogrodzeniowy oraz oczywiście centrali zasilającej. Instalację systemu rozpocząć należy od wyznaczenia terenu po jakim pies może się poruszać. Może być to obszar całego ogrodu lub nieco mniejszy teren. Po wyznaczeniu granic terenu po jakim może poruszać się pies przystąpić należy do ułożenia druku ogrodzeniowego. Ten powinien być zakopany w ziemi najlepiej na odległość ok. 10 cm. Ostatnim elementem jest odłączenie końcówek kabla do centrali zasilającej.

Jak działa pastuch dla czworonoga? Po włączeniu systemu w momencie kiedy pies zbliży się do granicy wyznaczonego terenu system emitować będzie sygnał dźwiękowy, który ma odstraszyć psa przed przekroczeniem wyznaczonej granicy terenu. Jeśli sam sygnał dźwiękowy okaże się nieskuteczny wówczas system emitować będzie impulsy elektryczne.

Oczywiście system pastucha dla psa można wykorzystać także wewnątrz wyznaczonej granicy. Można bowiem drukiem elektrycznym odgrodzić elementy wewnątrz terenu. Mogą być to np. drzewka bądź zasadzone kwiaty. System ten może zatem idealnie zabezpieczyć także różnego rodzaju elementy na terenie ogrodu.