Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Jak używać pianki do włosów?

Jak używać pianki do włosów?

Pianka do włosów to kosmetyk , który ma wszechstronne zastosowanie. Każda osoba, która stylizuje swoje włosy powinna ją posiadać, bo odpowiednio dobrana potrafi zdziałać cuda. Należy jednak dobierać taki kosmetyk, który zaważy o efekcie końcowym jaki osiągniemy. Inaczej możemy raz na zawsze porzucić używanie pianki, bo stwierdzimy, ze nie jest to preparat dla nas. Nie tylko jednak dobranie właściwego kosmetyku, ale także sposób używania zaważy o ogólnym efekcie. Musimy bowiem nauczyć się jak aplikować piankę, aby zapewniła nam rzeczywiście doskonały efekt jaki oczekujemy.

Jak aplikować piankę do włosów?

Pianka do włosów – https://trena.pl/175-pianki może nie tylko ochronić nasze włosy, ale także dodać im objętości, a także połysku. Wszystko zależy od tego jak ja nałożymy, a także jaki konkretnie kosmetyk wybierzemy. Jeśli chodzi o włosy cienkie i delikatne, to najlepiej sprawdzi się aplikowanie pianki u nasady. Jednak należy wybrać kosmetyk , który nie ma w składzie olejków, bo to one mogłyby nadmiernie obciążyć nasze włosy. Nie należy także przesadzić z ilością kosmetyku, bo wystarczą tylko dwie pompki, aby cała fryzura prezentowała się doskonale.

Sposoby na piankę do włosów

Możemy pianką do włosów nadać włosom objętości nakładając ja u nasady i susząc suszarką. Pianka jest idealnym kosmetykiem dla włosów, które z natury się kręcą, bo dzięki niej bez problemu możemy pogłębić skręt. Wystarczy zaaplikować ją od dołu i wklepując a raczej ugniatając włosy podkreślić loki. Jeśli wybierzemy kosmetyk, który będzie miał za zadanie dodatkowo dodać blasku, to możemy liczyć na to, że włosy będą prezentować się nad wyraz dobrze. Pianki do włosów maja też taki plus, ze bardzo często zapewniają włosom barierę ochronną, która rzeczywiście chroni przed słońcem, a także działa jako środek termoochronny. Warto więc się z nią polubić i codziennie używać, bo da to duże korzyści i pozwoli przyczynić się do poprawy stylizacji włosów, a także do ich ogólnego wyglądu. Najważniejsze to jednak nie przesadzić z kosmetykiem, bo wystarczy niewielka jego ilość.