Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Jak zadbać o złotą biżuterię, by ta zachowała swe piękno?

Jak zadbać o złotą biżuterię, by ta zachowała swe piękno?

Która z kobiet nie marzy o pięknej, złotej biżuterii? Niestety, z biegiem czasu jej piękno stopniowo zanika, a ona sama staje się ciemna i mało atrakcyjna. Co zatem zrobić, by utrzymać ją w jak najlepszym stanie?

Po pierwsze – skuteczne zamknięcie

Złota biżuteria powinna być odpowiednio zamknięta, przez co jest ona zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych w postaci brudu, wilgoci i innych, niebezpiecznych zjawisk. Najlepiej, jeśli przechowuje się ją nie tylko zamkniętą, ale i dokładnie owiniętą miękką szmatką. Dzięki temu rozwiązaniu skutecznie odizoluje się ją od otoczenia, dzięki czemu zachowa ona dłużej swoje niebagatelne piękno i bogatą stylizację.

Po drugie – unikać wody!

Podczas mycia rąk zawsze należy pamiętać o tym, by ściągać złotą biżuterię. Wpływ wilgoci na nią jest naprawdę destrukcyjny. Oczywiście nie chodzi tu wyłącznie o samo mycie i stosowane podczas niego detergenty. Równie ważne jest zabezpieczenie jej przed każdym rodzajem wilgoci, także i podczas codziennego noszenia.

Po trzecie – czyścić, czyścić i jeszcze raz czyścić

Złotą biżuterię należy systematycznie czyścić. Można to robić na przykład co miesiąc, stosując – oprócz wody – przeznaczone dla złota środki czyszczące. W przypadku biżuterii warto zwrócić uwagę na różne zagłębienia i inne, trudno dostępne miejsca. To właśnie w nich brud lubi się zagnieżdżać, stając się z biegiem czasu źródłem wielu chorób i schorzeń.

Po czwarte – koniec z aktywnością w biżuterii

W złotej biżuterii nie powinno się spać, ani uprawiać sportu. Nie zaleca się by w niej pracować, co dotyczy osób pracujących fizycznie. Złoto nie należy do zbyt wytrzymałych metali, przez co łatwo je uszkodzić a nawet zarysować. Jednym słowem, jeśli nosi się ją na palcu, należy zwrócić na nią szczególną uwagę. Dotyczy to zwłaszcza osób aktywnych fizycznie.

Podsumowując, złota biżuteria wymaga troski, ale też odpowiedniego i ostrożnego noszenia. W przeciwnym razie jej naturalna, piękna struktura może ulec uszkodzeniu a nawet zniszczeniu.