Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Jaka jest różnica między trymerem a gilotyną do papieru ?

Jaka jest różnica między trymerem a gilotyną do papieru ?

Przed zakupem urządzenia tnącego papier, warto dobrze zastanowić się nad tym, czy lepszym wyborem jest gilotyna czy może trymer do papieru. Oba te urządzenia posiadają takie same funkcje, lecz zupełnie inne zastosowanie. Jaka jest zatem różnica pomiędzy nimi ?

Trymer do papieru – zastosowanie

Trymer to takie urządzenie tnące, które kupisz w tym sklepie, i które znalazło zastosowanie podczas wykonywania prac manualnych. Narzędzie to pozwala na niezwykle precyzyjne docinanie, ścinanie, przycinanie, a także cięcie papieru w najróżniejszych rozmiarach. W związku z jego szerokim zastosowaniem sprawdza się dobrze w pracy z arkuszami wielkoformatowymi, co przekłada się na to, że trymer jest obowiązkowym narzędziem wielu biur projektowych.
Trymery do papieru w porównaniu z gilotyną nie zajmuje zbyt wiele miejsca. W związku z tym jest doceniany przez te osoby, które muszą pracować na małej przestrzeni. Zasada działania trymera jest bardzo prosta. Polega ona na tym, że głowica przesuwa się wzdłuż prowadnicy.

Gilotyna do papieru – budowa i zastosowanie

Gilotyna jest bardzo popularnym urządzeniem wykorzystywanym w biurach. Sprawdza się ona przy cięciu dużej ilości arkuszy o znacznej gramaturze. Stąd też narzędzie to dedykowane jest głównie do pracy przy masowym obcinaniu arkuszy. Niemniej potrafi ona także precyzyjnie docinać wizytówki oraz papiery firmowe.
Dziś można spotkać takie gilotyny, które przeznaczone są do cięcia różnej grubości materiałów o wyznaczonej gramaturze. Najmniejsze tego typu urządzenia są tylko i wyłącznie przeznaczone do cięcia małej ilości cienkiego papieru. Z kolei ich większe wersje to bardziej profesjonalny sprzęt, który można wykorzystać do przecinania kartonu oraz cienkiej blachy.