Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Jaka piżama będzie idealna na zimę?

Jaka piżama będzie idealna na zimę?

Każda pora roku jest inna. Ma swoje charakterystyczne cechy, które ją wyróżniają i wymaga innego typu ubrań. Wymiana garderoby co sezon nikogo już nie dziwi. W przypadku dzieci jest to szczególnie odczuwalne. Skoro szybko rosną, to trzeba się liczyć z tym, że co kilka miesięcy konieczne będą duże zakupy. Jakie piżamy będą idealne na zimę?

Polarowe


Kiedy na dworze jest zimno i nieprzyjemnie, warto jest poszukać ubrań cieplejszych ubrań. Ciepłym i miękkim materiałem na piżamy dla dzieci jest właśnie polar. To dość cienki materiał, który ma charakterystyczną puchową strukturę. Doskonale sprawdza się ona w roli ochrony przed zimnem. Polarowe piżamy dla dzieci z XOXOXO mogą być złożone z dwóch części lub z jednej. Każda z nich niewątpliwie jest cieplejsza, niż ubranko z klasycznej bawełny.

Ze stópkami


Piżamy na zimę powinny zapewniać dziecku jak najwięcej ciepła. Z tego powodu warto zwracać szczególną uwagę na piżamy, które mają tzw. stópki, czyli skarpetki są połączone ze spodniami. Dzięki temu nie ma przerwy na wysokości kostki, przez którą mogłoby wpadać zimno. To rozwiązanie jest jednak rzadkością w przypadku spodni dla większych dzieci. W takim wypadku warto szukać modeli ze ściągaczami na końcu nogawek. Uniemożliwiają one przesuwanie się materiału i podwijanie się go. Dzięki temu dziecko nie zmarznie. Piżama na lato z kolei nie powinna mieć ściągaczy, by powietrze mogło swobodnie się pod nią poruszać.