Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Jaki powinien być szlafrok?

Jaki powinien być szlafrok?

Szlafrok damski jest to element garderoby, który powinna posiadać w swojej szafie każda kobieta. Niestety szlafrok szlafrokowi nierówny, a nie każdy wie, jaki szlafrok wybrać.

Komfort cieplny szlafroka damskiego

Komfort cieplny jest tym, co szlafrok musi nam zapewnić. Na to, jaki szlafrok kupić, nie ma niestety jednej prostej odpowiedzi. Wiele zależy od naszego własnego poczucia komfort cieplnego. Innym parametrem, jaki ma wpływ na wybór szlafroka, to warunki termiczne, jakie mamy w naszym domu. W pierwszym przypadku dopasowanie szlafroka może dotyczyć jego długości (do stóp lub do kolan) długości rękawów (rękawy pełne lub krótkie) oraz rodzaju tkaniny, z jakiego wykonany jest szlafrok damski. W drugim przypadku, czyli odnoszącym się do warunków termicznych, musimy rozważyć, ile szlafroków musimy posiadać. Są domy i mieszkania, w których wnętrzu temperatura nie różni się zbyt wiele niezależnie od pory roku. Są jednak i takie, w których ciężko o stabilną temperaturę w każdej porze roku. W takiej sytuacji musimy mieć przynajmniej dwa szlafroki – jeden na miesiące ciepłe, a drugi na zimne.

Z jakich tkanin powinien być wykonany szlafrok?

Szlafroki powinny być wykonywane z tkanin naturalnych. Bawełna jest naturalnym materiałem, który doskonale nadaje się na szlafrok, ale należy zwrócić na splot tkaniny, aby nie był on zbyt sztywny. Wówczas szlafrok może być niezbyt przyjemny. Z tworzyw sztucznych można wykonać szlafrok, ale najlepiej, aby było to włókno polarowe. Szlafrok takiego materiału powinien być przeznaczony raczej na zimę.