Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Jakie aspekty uwzględnić przy wyborze majtek ciążowych?

Jakie aspekty uwzględnić przy wyborze majtek ciążowych?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba mam bardzo poważnie zastanawia się nad wybraniem specjalnych majtek ciążowych. Panie bardzo często nie wiedzą, gdzie dokładnie zaopatrzyć się we wspomniany produkt, a także czym sugerować się przy wyborze rozmiaru.

Gdzie kupić majtki ciążowe?

Nie jest przede wszystkim rekomendowane oszczędzanie na omawianym produkcie. Godny uwagi jest fakt, że ceny bielizny ciążowej znajdującej się w ofercie asortymentowej sieciówek bardzo często kuszą przedstawicielki płci pięknej stosunkowo niskimi cenami. Zalecane jest jednak przymierzenie majtek, a także skonsultowanie się ze sprzedawcą.

Czym należy się sugerować przy wyborze odpowiedniego rozmiaru?

W przypadku, gdy przedstawicielka płci pięknej będzie odczuwała dyskomfort już w ciągu trzech pierwszych dni od momentu zaopatrzenia się w majtki ciążowe, należy zrezygnować z dalszych testów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w zupełnie nową parę.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że używanie niewłaściwie dopasowanych majtek może mieć bardzo negatywne konsekwencje zarówno na zdrowie mamy, jak i dziecka. Warto również wiedzieć, że pas powinien zostać wybrany przy uwzględnieniu wymiarów talii i bioder. Nie jest również rekomendowane zaopatrywanie się w szerszą taśmę w bieliźnie. Producenci doskonale zdają sobie sprawę, że brzuch przyszłej mamy będzie się systematycznie powiększał.