Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje

Jakie wybrać pamiątki chrztu świętego dla dziewczynki i chłopca?

Chrzest święty jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego chrześcijanina. Przyjęcie do wspólnoty chrześcijańskiej i rozpoczęcie podążania drogą razem ze słowem bożym sprawiają, że chwila ta przez wielu jest uważana za godną do upamiętnienia. Pamiątki chrztu świętego mogą przybierać różny charakter, jednak warto jest podzielić je przede wszystkim ze względu na płeć dziecka.

Pamiątki chrztu świętego dla dziewczynki

Generalnie jednym z lepszych pomysłu na upamiętnienie tego wydarzenia w życiu jest podarowanie maluchowi biżuterii religijnej. Innego typu podarunki z czasem ulegną zniszczeniu lub zapomnieniu, a biżuteria może towarzyszyć mu przez dużą część życia.
Dla dziewczynek bardzo polecane są srebrne kolczyki. Taka pamiątka chrztu świętego dla dziewczynki będzie zdecydowanie najodpowiedniejsza.

Pamiątki chrztu świętego dla chłopca

Jeśli chodzi o małych chłopców to sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ mężczyźni w dorosłym życiu rzadko kiedy noszą biżuterie. Jednak mimo wszystko warto jest wręczyć maluchowi chociażby mały medalik lub łańcuszek z krzyżykiem, który będzie mógł zawsze mieć na sobie, a nie pokazywać wszystkim na około. Taka pamiątka chrztu świętego dla chłopca będzie znacznie bardziej osobista.
Bez względu jednak na wybór konkretnego podarunku, warto jest koncentrować się na tym, żeby był on związany z daną uroczystością oraz aby charakteryzował się dużą trwałością.