Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Jasne, jaśniejsze, piękne włosy

Jasne, jaśniejsze, piękne włosy

Jasne włosy to nie jest tylko kwestia mody, kaprysu, eksperymentu, czy powszechnej opinii, że odejmują lat. Takie po prostu niektórym, paniom (również i panom) pasują. A przecież zadowolenie z wyglądu jest kluczowe w budowaniu dobrego samopoczucia.

Trudniej, ale bezpiecznie i efektownie

Trzeba pamiętać, że zabieg zmiany koloru na jaśniejszy jest bardziej inwazyjny i należy robić to rozsądnie, używając odpowiedniego rozjaśniacza do włosów. Panuje opinia, że preparat ten niszczy włosy. Nie musi to być prawdą, jeżeli będziemy postępować umiejętnie. Aby uzyskać dobry efekt, należy dobrać rozjaśniacz do typu i stanu włosów, a także to pożądanego efektu kolorystycznego. Nie można zapominać również o późniejszej odpowiedniej pielęgnacji włosów.

Unikanie błędów z użyciem rozjaśniacza do włosów

Piękne włosy o jaśniejszym tonie lub tonach koloru uzyskujemy po zastosowaniu rozjaśniacza do włosów. Konieczne jest jednak przestrzeganie kilku zasad:

  • nie wolno decydować się na rozjaśnianie bardzo zniszczonych włosów – najpierw należy zadbać o poprawę ich kondycji,
  • nie wolno używać rozjaśniacza do włosów w bardzo krótkim odstępie czasu; jeżeli konieczne jest dla jaśniejszego odcienie ponowne użycie go, należy nieco odczekać,
  • nie wolno trzymać na włosach preparatu rozjaśniającego dłużej niż rekomenduje producent,
  • dobrze jest przed zabiegiem zrobić sobie próbę uczuleniową.

Koloryzację można zrobić nie w domu, jednakże dobrze jest, przynajmniej przy pierwszym razie, udać się do fryzjera, który może doradzić, dobrać odpowiedni rozjaśniacz do damskich włosów i wykonać zabieg. Wymaga on umiejętności, jak również  cierpliwości. W zależności od koloru wyjściowego być może konieczne będzie powtórzenie rozjaśniania za jakiś czas lub użycia tonera, który może ocieplić lub ochłodzić kolor włosów, nie wnikając w głąb.

Nowe jaśniejsze włosy potrafią odmienić na korzyść, odjąć lat, a dodać pewności. Odpowiedni rozjaśniacz do włosów jest podstawą. Musi być jednak użyty roztropnie. Wtedy wygląd fryzury będzie nie tylko efektowny, ale i zdrowy, co zawsze jest modne.