Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Kalosze rozwiązaniem tylko na jesień?

Kalosze rozwiązaniem tylko na jesień?

Sklepy obuwnicze dają nam ogromny wybór, jeśli chodzi o rodzaje butów. Szczególną różnorodnością w tym zakresie cieszy się obuwie damskie. Męskie modele cechuje pewnego rodzaju uniwersalność. Panie natomiast mają w czym wybierać, co jest wielką zaletą, ale bywa też powodem dylematów.

Obuwie damskie jesienne

modne kalosze panterkaPo zakończeniu gorącego lata, musimy przywdziać ciepłe ubrania i kupić bądź wyciągnąć z czeluści szafy dobre buty. Wiele pań o tej porze roku stawia na jakość. Częste deszcze i zimno powodują, że obuwie musi być nieprzemakalne i wytrzymałe. Są kobiety, które jako praktyczne rozwiązanie na niepogodę, wybrały kalosze damskie krótkie. Popyt na nie spowodował, że możemy je kupić w wielu odcieniach i wzorach. Moda pozwala tutaj na wiele wariacji, a kalosze zdają się pasować do wielu stylizacji.

Kalosze ocieplane damskie

Ważną zaletą tego rodzaju obuwia jest fakt, że można wybierać również wśród modeli ocieplanych. Bez ocieplenia, w niektóre dni stopy mogłyby zmarznąć, a jak wiadomo ochrona stóp przed zimnem jest bardzo ważna. Wiele Pań zauważa, że stopy i dłonie marzną najszybciej.

Czy kalosze pasują do wszystkiego?

Niektóre panie, które preferują ubiór elegancki nie wyobrażają sobie nałożyć kaloszy. To obuwie wielu osobom kojarzy się negatywnie i nie mogą się do niego przełamać, mimo że na ulicach mamy coraz więcej zwolenników, a raczej zwolenniczek tych praktycznych butów. Panujące obecnie trendy, pozwalają na noszenie kaloszy damskich krótkich, ale też długich. Osoby, które nie chcą z jakichś powodów przełamać się do takiego stylu i preferują bardziej standardowe modele, mogą spróbować przełamać się do zwykłych, krótkich, czarnych gumowców. Ich zaletą jest prostota wykonania na szczupłej łydce prezentują się bardzo dobrze i nie rzucają w oczy, a ich praktyczne właściwości mają też swoje zastosowanie. Zwykle z boku mają zamontowaną gumkę, która ułatwia ich wkładanie i ściąganie.