Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Kłącze perzu – 3 główne zastosowania

Kłącze perzu – 3 główne zastosowania

Kłącze perzu z powodzeniem może być stosowane w ziołolecznictwie, chociaż wydaje się, że perz jako chwast jest całkowicie bezużyteczny. Nic bardziej mylnego. Roślina ta posiada szereg dobroczynnych właściwości, dzięki którym może być pomocna w leczeniu wielu rozmaitych chorób. W swoim składzie zawiera między innymi inulinę, kwasy organiczne, sole mineralne i witaminę C, a także krzemionkę i saponiny. Dla kogo kłącze perzu z sklepu Lekinatury, może okazać się szczególnie przydatne?

 

3 zastosowania kłącza perzu

 

  1. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na fakt, że kłącza perzu mają działanie moczopędne. Z tego też względu napar z kłącza perzu będzie pomocny dla osób mających problemy z drogami moczowymi. Sprawdzi się w przypadku chorób nerek i pęcherza moczowego, pomoże przywrócić im regularną pracę bo przebytych chorobach. Odwar z tej rośliny wspomaga leczenie kamicy nerkowej, gdyż pomaga wypłukiwać kamienie i nagromadzony piasek.

 

  1. Napar z kłącza perzu ma działanie delikatnie przeczyszczające. Z tego względu wskazane jest jego picie w przypadku chorób związanych z przemianą materii. Kłącze perzu ma działanie żółciopędne, a więc pomaga w trawieniu tłustych i ciężkostrawnych pokarmów. Roślina ta jest także stosowana przy różnego rodzaju zatruciach, bo odpowiednio oczyszcza organizm z toksyn.

 

  1. Zioło może także stanowić wsparcie w przypadku walki z cukrzycą. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi dzięki obecności trytycyny.