Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Kolczyki srebrne dla dzieci

Kolczyki srebrne dla dzieci

Wiele salonów jubilerskich ma specjalną ofertę dla dzieci. Wiadomo, że mali konsumenci sami nie przyjdą po zakup biżuterii, jednak małe srebrne kolczyki często kupowane są przez rodziców, dziadków i innych członków rodziny jako prezent dla młodych dam. Mnogość wzorów przyprawia o zawrót głowy.

Komplet biżuterii – pomysł na prezent

Srebro jest metalem szlachetnym. Srebrna biżuteria bardzo często wybierana jest na prezent zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Srebrne pierścionki, łańcuszki i kolczyki świetnie prezentują się zarówno jako dodatek do eleganckich ubrań jak również do stylizacji codziennych. Często można kupić całe komplety biżuterii dla małych dziewczynek – najczęściej składają się z bransoletki i kolczyków. Nie warto odmawiać dziewczynkom takiej przyjemności. Jest to świetna okazji do nauki dobrego gustu.

Kolczyki bezpieczne w użytkowaniu

Kolczyki srebrne dla dzieci są świetnym prezentem zarówno już na chrzest czy pierwsze urodziny, jak również na różne okazje w wieku przedszkolnym, aż do osiemnastego roku życia. Później – oczywiście też. Kolczyki dla dzieci muszą być bezpieczne w użytkowaniu zarówno jeśli chodzi o materiał, z którego zostały wykonane jak również jeśli chodzi o sposób ich wykonania oraz zapięcie. Często nauczyciele proszą, aby dziewczynki uczestniczące w zabawach ruchowych nie miały długich kolczyków, którymi mogą się zranić w czasie ćwiczeń, na przykład podczas uderzenia ręką czy piłką. Zdrowie musi być na pierwszym miejscu, przed ładnym wyglądem i efektowną stylizacją.