Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Kolczyki z brylantem

Kolczyki z brylantem

Kolczyki z brylantem są tą ozdobą, o której marzy każda kobieta. Kolczyki z brylantem można rzec, że są wisienką na torcie jeśli chodzi o stylizacje. Dodadzą one wykwintności niejednej stylizacji (nawet skromnej). Sprawią, że każdy look będzie wyglądał elegancko i z klasą.

Walory brylantów

Kolczyki z brylantem są dobrym przyjacielem kobiet. Będą idealnym prezentem i dodatkiem pięknej kobiety. Nie bez powodu stworzenie kolczyków z brylantem jest nie lada wyzwaniem i temu procesowi poświęcone jest mnóstwo czasu, aby z dokładną starannością wydobyć z tego kamienia wszystkie jego walory i tym samym sprawić, że biżuteria ta jest pożądanym dodatkiem. Na cenę i przede wszystkim jakość brylantów mają wpływ takie czynniki jak: jakość szlifu, barwa, czystość i karat.

Jakość szlifu – najważniejszy proces w blasku brylantów

Mierzona w skali od idealnego do słabego. Oczywiście idealna jakość szlifu oznacza najlepsze brylanty jubilerskie na świecie. Jakość decyduje głównie o brylancji kamienia, który jest bardzo trudny do uzyskania i tym samym powoduje duże straty podczas produkcji.

Brylanty o słabej jakości szlifu spotykane są przy ekonomicznych wyrobach, charakteryzują się brakiem brylancji. Jakość szlifu znacząco wpływa na cenę brylantów – innymi słowy jakość szlifu wpływa po prostu na blask kamienia, co oznacza im bardziej kolczyki z brylantem błyszczę tym cena jest znacząco większa. Dobry szlif umożliwia bowiem światłu wejście i wyjście z powrotem na zewnątrz kamienia – jest to niemożliwe przy kamieniach o niskiej brylancji ponieważ w przypadku słabego i nieodpowiedniego szlifu światło nie może się w pełni wydostać i umyka, co oznacza, że brylant bezpowrotnie traci swój blask. Perfekcyjny szlif zapewni blask i pełnie życia kamienia, dzięki czemu biżuteria wygląda olśniewająco. Innymi słowy dobry szlif może wydobyć z kamienia najkorzystniejsze walory optyczne i estetyczne. Szlif brylantowy został opracowany w 1919 roku przez Marcela Tolkowskiego i zawiera 57 płaszczyzn (56 fasetek i tafla).