Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Komfort noszenia miękkiego biustonosza

Komfort noszenia miękkiego biustonosza

Powstało wiele artykułów naukowych na temat noszenia biustonoszy przez kobiety. Jedni zalecają lub też nie widzą żadnego w tym zagrożenia, inni natomiast stanowczo odradzają. Faktem jednak jest, iż kobiety pokochały noszenie biustonoszy, stały się ode nieodzowną częścią bielizny zakładanej zaraz po przebudzeniu.

Na rynku znajduje się bogaty wybór rodzajów biustonoszy o różnych krojach miseczek. Z pewnością każda kobieta znajdzie ten swój, ulubiony, w którym czuje się jakby go nie miała na sobie. Właśnie chodzi oto, by nie uwierał, nie uciskał, a piersi w nim dobrze się prezentowały.

Miękki biustonosz, inaczej zwany soft to stanik skrojony z cienkiego materiału, który naturalnie dopasowuje się do piersi. Miękkie biustonosze Gorteks są cenione przez wiele kobiet właśnie za swobodne dopasowanie. W sprzedaży dostępny jest miękki stanik na fiszbinach i bez fiszbin. Fiszbiny to półokrągłe druty, które zostały wszyte w miseczki miękkiego stanika. Wiele kobiet uważa, iż nadają one lepszy kształt piersiom. To jednak indywidualna decyzja każdej kobiety, powinna być podjęta po wypróbowaniu jednego i drugiego. Z pewnością jednak miękki biustonosz bez fiszbin to całkowita gwarancja swobody ruchów.

Do tworzenia miękkiego stanika wykorzystuje się zazwyczaj: koronkę, bawełnę, tiul, mikrofibrę oraz satynę. Zatem jest bogaty wybór materiałów, z jakich tworzy się tego rodzaju stanik. Wszystkie te materiały są niezwykle lekkie i przewiewne, dzięki temu miękki stanik z całą pewnością polecany jest latem.