Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Kozaki na różne okazje

Kozaki na różne okazje

Kozaki damskie to buty, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Z roku na rok pojawiają się ich nowe modele i odmiany, a czasem powracają te już dobrze znane. Każda kobieta może dobrać sobie idealne kozaki, bez względu na sylwetkę i tryb życia.

Kozaki wiosenno-jesienne

Czarne kozaki London FallWykonane z dość cienkiego materiału lub skóry kozaki, które dodatkowo nie posiadają ocieplenia, świetnie nadają się na sezony przejściowe, czyli na przykład wiosenny lub jesienny. Zostały spopularyzowane w krajach zachodnich, ale coraz częściej sięgają po nie również polki. Stanowią ciekawą alternatywę dla półbutów i trzewików. Wykonane z naturalnych surowców świetnie odprowadzają ciepło, dlatego nawet w cieplejsze dni, nie grożą przegrzaniem.

Kozaki zimowe

Modne kozaki damskie na zimę pozwolą zadać szyku nawet w nieprzyjazną pogodę. Klasyczne modele o prostej i dopasowanej cholewce, pasują do każdego rodzaju sylwetki. Wyższe Panie mogą swobodnie eksperymentować z cholewkami różnej długości i szerokości. Wybierając kozaki o długiej cholewce warto pamiętać o odpowiednim dobraniu ubrań. Żeby but wyglądał efektownie i korzystanie wpływał na sylwetkę musi być w całości widoczny. Dlatego do takich kozaków najlepiej dobrać krótszą spódnicę lub tunikę i legginsy.

Na obcasie czy płaskie?

Zimowe buty z reguły mają niższe i szersze obcasy, z oczywistych względów praktycznych. Nie musi to być ich wadą, ponieważ kozak na słupku niekoniecznie wygląda masywnie i ciężko. Ponadto obcas nawet szeroki i tak wysmukli sylwetkę i doda kilka centymetrów wzrostu. Bardziej aktywne kobiety chwalą sobie kozaki na płaskiej podeszwie. Na przykład klasyczne oficerki mogą jednocześnie wyglądać elegancko i być wygodne, nawet jeśli chodzimy lub stoimy wiele godzin. Rozwiązaniem alternatywnym są kozaki na koturnie, pozwalające na bycie wyższym z jednoczesnym zapewnieniem dużej stabilności.