Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Manicure hybrydowy – jak go zdjąć nie niszcząc paznokcia?

Manicure hybrydowy – jak go zdjąć nie niszcząc paznokcia?

Manicure hybrydowy już od dłuższego czasu bije rekordy popularności. Wiele pań nie wyobraża sobie już innego manicure. Łatwa dostępność produktów do samodzielnego wykonywania hybrydy sprawia, że coraz więcej kobiet wykonuje ten zabieg w domu. O ile nakładanie lakieru i nie jest trudne, o tyle wiele osób wciąż nie wie jak zdjąć hybrydę w poprawny sposób.

Jak zdjąć hybrydę szybko i bezpiecznie?

Najpopularniejszą metodą usuwania hybrydy jest nasączenie jej acetonem. Najpierw należy zmatowić pierwszą warstwę pilnikiem, następnie nałożyć na paznokieć wacik bezpyłowy nasączony acetonem i owinąć specjalną folią. Po kilkudziesięciu minutach bardzo delikatnie należy zdjąć pozostałości lakieru patyczkiem. Warto kupić specjalny zestaw do ściągania hybrydy, zawierający folię i waciki przeznaczone do tego celu.
Alternatywą dla tradycyjnego zdejmowania hybrydy jest frezarka. Przy jej pomocy można zdjąć lakier szybko i dokładnie, przeczytaj także: https://trena.pl/blog/jak-zdjac-hybryde-w-domu-3-podstawowe-metody/.

Zdejmowanie hybrydy – najczęstsze błędy. Jak ich uniknąć?

Nieprawidłowe zdejmowanie hybrydy może uszkodzić paznokieć.
Podczas tradycyjnego zdejmowania hybrydy wiele pań używa tradycyjnych wacików zamiast bezpyłowych, albo folii spożywczej. Tymczasem waciki kosmetyczne pozostawiają pyłki na paznokciu, a folia aluminiowa jest za cienka i aceton paruje.

Kolejnym błędem jest sięgnięcie po frezarkę, nie zapoznając się dokładnie z jej działaniem. Przed zakupem tego urządzenia, należy dokładnie przeczytać informacje o frezach oraz sposobie trzymania i używania frezarki. Nieumiejętne piłowanie paznokcia tym sposobem może się skończyć przepiłowaniem lub podziurawieniem paznokcia.
Niedopuszczalnym błędem jest zrywanie hybrydy. Gwałtownie zrywając utwardzony lakier, zrywamy też warstwę paznokcia. To doprowadza do jego osłabienia, przez co hybryda gorzej się trzyma.

Manicure hybrydowy to wygoda i długotrwały efekt. Wiele pań zapoznaje się dokładnie z techniką wykonywania hybrydy, zapominając o jej bezpiecznym zdejmowaniu. Tymczasem warto poświęcić chwilę na opanowanie prawidłowej techniki ściągania, albo udać się na specjalny kurs. Dzięki temu uniknie się popularnych błędów i można cieszyć się zdrowymi, pięknymi paznokciami.