Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Obrazy czarno białe dla każdego wnętrza

Obrazy czarno białe dla każdego wnętrza

Obrazy czarno białe są bardzo ciekawą formą dekoracyjną niemalże dla każdej ściany. Niektóre z nich są ręcznie malowane, a inne drukowane. Mimo to, w każdym przypadku wyróżniają się nienagannym stylem, minimalizmem, a nawet pewną dozą tajemniczości. Warto więc zwrócić na nie uwagę w trakcie dekorowania własnego domu, bądź mieszkania, a także zastanowić nad ich wyborem. Z całą pewnością będą idealnie sprawować się z każdą aranżacją. Co ciekawe, można je również połączyć z żywymi barwami.

Do wnętrz klasycznych i nowoczesnych

Obrazy czarno białe są znane nie tylko ze względu na różnorodny zakres tematyczny, liczne motywy oraz oryginalność. Swoją popularność zawdzięczają również temu, że można je dopasować zarówno do wnętrza, w którym króluje styl klasyczny, jak również i we wnętrzach nowoczesnych.

Bardzo popularne jest również w ostatnim czasie połączenie czarno białych obrazów z elementami o żywych kolorach. Świetnie wyglądają w duecie z żółtymi zasłonami, czerwonymi poduszkami czy chociażby licznymi kwiatami o różnorodnych barwach.

Jeden obraz, wiele części

Dzieła tego typu występują również w formie kilku części. Można je bowiem odpowiednio ułożyć na ścianie, tak aby prezentowały spójny obraz. Najbardziej popularne są obrazy 3-częściowe, jednakże dostępne są także obrazy z większą ilością części.

Obrazy czarno białe z kolorowymi elementami

Obrazy czarno białe coraz częściej występują również w wersji z kolorowymi elementami, na przykład flagą kraju, bądź konstrukcją mostu.

Minimalizm dla wymagających

Obrazy czarno białe występują również w wersjach minimalistycznych. Posiadają one na przykład napisy motywacyjne, które idealnie wpasują się w aranżację sypialni lub przedpokoju. Innym motywem są też obrazy przedstawiające panoramę miasta z góry, którą tworzą światła uliczne.