Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Obroża dla psa

Obroża dla psa

Kleszcze to pajęczaki, które szczególnie wiosną i w lecie pojawiają się u nas na tapecie bardzo często. Media grzmią aby na nie uważać, ale z roku na rok pojawia się ich coraz więcej. Warto więc być w pełni świadomym tego jakie choroby przenoszą i przed pójściem na grzyby do lasu bądź na spacer po parku zadbać o względy profilaktyczne. Zarówno ludzie jak i zwierzęta są narażeni na kontakt z kleszczami praktycznie wszędzie. Przez wiele lat ludzie byli przekonani, że można je złapać tylko na wsiach w bardziej zalesionych miejscach, ale kleszcze czają się także w miastach.

Profilaktyka przeciw kleszczom

Właściciele psów wychodzą z nimi praktycznie każdego dnia na spacer. Jak wiadomo nasze czworonogi posiadają z reguły grube futro, w którym jest zdecydowanie ciężej dostrzec małego kleszcza, niż na naszym ludzkim ciele. Najczęściej więc udaje nam się go wyczuć dopiero wtedy, kiedy jest duży. Obroża na kleszcze to jeden ze sposobów, dzięki którym te wredne pajęczaki mogą być zniechęcone by wbić się w skórę psiaka.

Zakup obroży

Obroża na kleszcze jest możliwa do kupienia przede wszystkim w dobrych sklepach z akcesoriami i jedzeniem dla zwierzaków. Można ją także kupić u weterynarzy oraz w niektórych supermarketach. Warto wydać kilka złotych i zainwestować w zdrowie naszych zwierzaków, aby cieszyć się ich obecnością na tym świecie jak najdłużej i posiadać najbardziej wiernego przyjaciela przy sobie.