Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Pędzle do makijażu różnych części twarzy

Pędzle do makijażu różnych części twarzy

Proces robienia makijażu składa się z kilku etapów. U każdej kobiety mogą wyglądać one nieco inaczej, jednak są także wspólne elementy jak zastosowanie odpowiednich pędzli do poszczególnych części twarzy. Standardowo wyróżnia się ich tylko sześć, aby móc zrobić makijaż.

Pędzle do makijażu oczu a brwi-różnice.

Dla kogoś, kto nie zagłębia się w temat wykonywania profesjonalnego makijażu te dwa akcesoria mogą się niczym nie różnic jednak w praktyce ma to bardzo duże znaczenie i wpływ na zrobiony make-up. Co prawda oba te przyrządy są podobne, jeżeli chodzi o wielkość to podstawowa różnica znajduje się w kształcie włosia.

Pędzle do makijażu oka zazwyczaj są delikatnie zaokrąglone lub stożkowate jednak częściej używane są te pierwsze. Zastosowanie pędzla do nałożenia i rozcierania cieni powoduje, że trzymają się one dłużej oraz można uzyskać lepsze rozprowadzenie kilku kolorów. Często w zakupionych cieniach do powiek znajdują się specjalne gąbeczki do aplikowania tego kosmetyku jednak są one mniej efektywne, ponieważ uniemożliwiają idealne połączenie różnych barw.

Drugi z pędzli służący do malowania brwi jest nieco inny niż ten wyżej opisany. Posiada on płaską i niezaokrągloną końcówkę z włosia. Makijaż brwi należ robić bardzo precyzyjnie dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiedniego rodzaju pędzla o jak najcieńszej końcówce. Oprócz pędzli do brwi przydać może się także specjalna szczoteczka do ich uczesania, aby nadać im odpowiedniego kształtu.

Czym nakładać korektor a czym puder i róż?

Pomimo, że w niektórych korektorach są aplikatory najlepiej nakładać go pędzlem ze względu na lepszą jakość wykonania. Od pozostałych różni się dużą twardością włosia, aby dobrze sobie poradził z tego typu kosmetykiem.

Jednym z największych i najpopularniejszych pędzli jest ten do nakładania pudru. Dzięki niemu można nadać twarzy odpowiedniego wyglądu poprzez nałożenie i rozprowadzenie odpowiedniej ilości produktu.

Również do znanych akcesoriów należ pędzel do nakładania różu, który charakteryzuje się dużą delikatnością włosia. Jest od delikatnie ścięty, aby umożliwić prawidłowe nałożenie różu.

Więcej na: https://trena.pl/351-pedzle