Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Polskie komiksy dla fanów Wiedźmina

Polskie komiksy dla fanów Wiedźmina

Wiedźmin to jedna z bardziej znanych polskich produkcji za granicą. Nie wszyscy jednak wiedzą, że zanim powstały gry i seriale, pojawiły się polskie komiksy bazujące na historii stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego. Kupno komiksów napisanych w języku ojczystym to świetny sposób na zapobieganie jego zapomnienia.

Wiedźmin 1993–1995

W latach 1993-1995 wydane zostało sześć komiksów stanowiących adaptację opowiadań Sapkowskiego. Stworzone zostały przez Macieja Parowskiego, Bogusława Polcha i Danuty Polch. W 2015 roku zebrano tę serię w jeden tom i poprawiono jej kolorystykę. Pierwszy komiks z serii „Droga bez powrotu” to adaptacja opowiadania „Droga, z której się nie wraca”. Przedstawia jedyne spotkanie rodziców Geralta z czarodziejką Visenną oraz wojownikiem Korinem. Kolejne również bezpośrednio czerpią z opowiadań Sapkowskiego.

Nowa seria komiksów z Wiedźminem

W 2015 roku ukazał się pierwszy tom serii, za której scenariuszem stoi Paul Tobin. Nie jest więc to już polski produkt, jednak bazuje na polskich książkach. Ponadto można zakupić go w języku polskim. Seria jak na razie składa się z czterech tomów, przy czym w trzecim i czwartym tomie pojawia się już więcej polskich autorów.

Wydarzenia nie są już tak ściśle powiązane z opowiadaniami Sapkowskiego jak poprzednia seria komiksów, lecz rozszerzają przedstawiony przez niego świat.

Gdzie nabyć komiksy?

Komiksy najłatwiej będzie zakupić w internecie. Wystarczy znaleźć polską stronę, np rewolucja.co.uk, która oferuje przesyłki za granicę i już można cieszyć się nową lekturą oraz przypominać sobie ojczysty język.