Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Profesjonalne piece do pizzy w bogatej ofercie

Profesjonalne piece do pizzy w bogatej ofercie

Gastronomiczny piec do pizzy jest bez wątpienia sercem każdego lokalu, w którym podawana jest pizza. Trzeba zatem zawsze wybrać taki sprzęt, który będzie niezawodnie spełniał swoją rolę. Jaki zatem wybrać, piec, aby przyrządzana pizza była zawsze aromatyczna, chrupiąca oraz dobrze wypieczona?

Profesjonalne piece do pizzy w bogatej ofercie

Dziś wybór pieców służących do wypieku pizzy jest na rynku bardzo bogaty. Poszczególni producenci, mając na uwadze wygórowane potrzeby poszczególnych właścicieli lokali oferują wysokiej jakości piece gazowe, elektryczne oraz opalane drewnem. Różnica między poszczególnymi modelami polega nie tylko na rodzaju zasilania, lecz także na budowie oraz rozmiarze. Wyróżnia się:

-piece jednokomorowe
– piece wielokomorowe
– piece tunelowe.

Wybór jest ogromny, a wybór pieca powinien zawsze być uzależniony od dostępności mediów w lokalu oraz preferencji względem przygotowywanych dań. Wybierając profesjonalny piec do pizzy można mieć stuprocentową pewność, że serwowana pizza będzie dobrze smakowała.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pieca do pizzy?

Decydując się na zakup pieca służącego do wypiekania pizzy warto zawsze zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Należy przede wszystkim dobrze oszacować liczbę klientów, którzy w ciągu dnia będą odwiedzać nasz lokal. Ważna jest także wielkość pizzy, którą zamierzamy serwować. Trzeba zawsze wyposażyć się w piec o odpowiedniej mocy oraz wielkości. Warto przed zakupem dobrze zmierzyć wielkość kuchni, bowiem wybierając piec o odpowiedniej wielkości nie problemu z jego montażem.

Co prawda najbardziej popularne są piece dwukomorowe, ale gdy ruch w pizzerii jest mały, to wówczas wystarczy wyposażyć się w urządzenie jedno – komorowe.
Niezwykle ważny jest również kształt pieca. Co prawda szerokie urządzenia zapewniają właściwy komfort pracy, ale jeśli w lokalu nie ma zbyt dużo miejsca, to wówczas znacznie lepiej sprawdzi się węższy i jednocześnie głębszy piec.

Wybierając odpowiedni piec prace związane z wypiekiem pizzy przebiegają zawsze bardzo szybko i sprawnie, a klienci nie narzekają na długi czas oczekiwania na zamówioną pizzę.