Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Rodzaje odstraszaczy kotów

Rodzaje odstraszaczy kotów

Koty to stworzenia, które posiadają rzesze miłośników. Niestety, nawet najbardziej cierpliwe osoby mogą w końcu wziąć sprawy w swoje ręce w momencie, kiedy wspomniane zwierzęta zaczynają wchodzić do ogrodu, znaczyć teren i niszczyć trawnik lub kwiaty. Z pomocą jednak przychodzą specjalistyczne odstraszacze zwierząt, które są w pełni bezpieczne, ale jednocześnie niezwykle skuteczne i trzymające koty z daleka.

odstraszacz dla kotów

Działanie odstraszaczy kotów

Działanie odstraszaczy kotów przede wszystkim jest uzależnione od rodzaju wybranego preparatu lub urządzenia. Występują one bowiem w granulkach, sprayu, a nawet w formie urządzenia dźwiękowego. Pierwsze dwa skutecznie trzymają obce zwierzęta z daleka przez zapach, jaki wytwarzają. Pomimo że dla ludzi jest on bardzo przyjemny i miły, to jednak źle kojarzy się kotom.

Odstraszacz kotów: rodzaje

Jednym z najbardziej popularnych odstraszaczy kotów jest między innymi urządzenie, które emituje ultradźwięki drażniące subtelny słuch zwierząt a dobre produkty znajdziemy na https://www.obroza-elektryczna.pl/odstraszacze-psow-i-kotow/. Urządzenia można stosować zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Sprzęt tego typu doskonale odstrasza koty, ale jednocześnie nie wyrządza im żadnej krzywdy.

Równie popularne są także odstraszacze w postaci granulek. Te uwalniają zapach, jaki nie do końca przypada do gustu kotów. Wystarczy rozsypać je na trawniku, pod drzewami lub kwiatkami, a nawet na tarasie, by cieszyć się ogrodem wolnych od obcych zwierząt.