Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Ślub w plenerze – porady

Ślub w plenerze – porady

Ślub w plenerze jest czymś naprawdę nieszablonowym i wyjątkowym. Żeby jednakże całość ceremonii przebiegała zgodnie z planem, obowiązkowo trzeba będzie dopiąć wszystko na ostatni guzik. Zatem warto będzie zapoznać się z kilkoma praktycznymi poradami. 

Przygotowanie na każdą pogodę

Zacznijmy od pogody, gdyż jest to jedna z najistotniejszych kwestii podczas organizowania ślubu w plenerze. Większość osób zgodnie stwierdzi, iż zła aura pogodowa potrafi napsuć sporo krwi. Każdy przecież chciałby, aby w dzień jego ślubu pogoda była przepiękna. Niestety, nie zawsze jest to możliwe do przewidzenia. Celem uniknięcia nieprzyjemnej sytuacji, warto zatem być przygotowanym na każdą okoliczność. O ile nie będzie najmniejszych problemów, w chwili kiedy dopiszę nam słoneczna i przepiękna pogoda, o tyle w wypadku pojawienia się deszczu wygląda to już nieco gorzej. Warto zatem, dokonując wyboru lokalizacji na ślub w plenerze – więcej na Zankyou.pl, zaopatrzyć się w altany czy też namioty ogrodowe, które będą w stanie zapewnić schronienie w przypadku pojawienia się deszczu. 

Odpowiednie oświetlenie

Zapewnienie właściwego oświetlenia podczas ślubu w plenerze, jest równie ważną kwestią. Właściwe światło, poza spełnianiem swojej najważniejszej funkcji, nada również miejscu niepowtarzalnego uroku i charakteru. Bardzo dobrze w tym przypadku, sprawdzą się różnego typu lampy solarne, girlandy świetlne, lampiony i ozdobne świece. To na co zdecyduje się para młoda, zależne jest od jej gustu i wizji. 

Dekoracyjne dodatki 

Ślub w plenerze ma to do siebie, iż lokalizacja dla ceremonii nie wymaga specjalnego dekorowania – wszystkim tak naprawdę zajmuje się natura. Warto jednakże użyć pewnych dodatków, które będą także informować o przewodnim motywie wesela. Bardzo dobrze sprawdzą się w tym przypadku dekoracje wykonane z kwiatów czy też oryginalnie prezentujące się drogowskazy wskazujące drogę do najważniejszych atrakcji.