Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Stylowe i wygodne buty na koturnie

Stylowe i wygodne buty na koturnie

Kozaki, buty na koturnie czy sandały – jakie buty będziemy nosić tego lata?

Wraz ze wzrostem temperatur każda z nas staje przed perspektywą wyboru butów na lato. Znając ten trud proponuję zapoznanie się z przeglądem pięciu trendów na sezon wiosna-lato 2020.

Kolor ważniejszy niż krój

W tym sezonie prym będzie wiódł kolor niebieski. Fason schodzi na dalszy plan, niebieski but i torebka w tym samym kolorze stają się osią, wokół której zbudujesz najmodniejsze stylizacje.

Buty na koturnie i platformie

Tu zapanuje zasada – im wyższe tym lepsze. Wyraziste i wizualnie ciężkie buty na koturnie w zestawieniu z lekkim strojem stanowią jeden z bardziej wyróżniających się trendów. Szczególnie połączenie podwyższonych sandałów ze skarpetkami zapowiada się na jeden z pomysłów, które uzupełnią stylizację udowadniając otoczeniu, że wiesz co jest modne.

Kwadratowe czuby

Choć na wybiegach pojawiają się od kilku sezonów, to dopiero teraz obuwie z wyraziście ściętym przodem będzie święcić triumf na ulicach. Najciekawszą propozycją w tym trendzie są sandały, ale warto rozglądać się również za innymi krojami lekkich butów. Obłość jest passe, trzeba mieć charakter!

Rzymianki

Tu dostrzegam rozwinięcie się trendów, które mniej mówią co nosić, a bardziej jak łączyć obuwie i ubiór dla stworzenia wyrazistego stylu. Propozycją na ciepłe miesiące są rzymianki wiązane na szerokiej nogawce spodni. Tego lata nawet wygodny strój nie powstrzyma nas przed zaprezentowaniem najmodniejszych butów.

Kozaki

Tak, kozaki. Tak, latem. Najlepiej wysokie, białe, z cholewą nieopinającą łydki. Doskonale wpiszą się w trend zakrytych nóg, gdy połączymy je ze spódnicami i sukienkami midi. Nie męcz się z zimowymi buciorami! Wybierz letnie wzory z siatki i tkaniny. Preferujesz ostry, wyrazisty styl? Poszukaj butów inspirowanych obuwiem militarnym i je, dla odmiany, noś z obszernymi marynarkami i gołą nogą!

Bunt mody

Moda powraca do trendów inspirowanych buntem. Pełnymi garściami czerpie z tradycji subkulturowych oraz wyrazistych elementów z poprzednich sezonów. Wspólnym ich mianownikiem jest to, że mają stanowić inspirację dla wyrazistych stylizacji, a nie są listą obowiązkowych pozycji, które wypada nosić. W końcu bunt rodzi się z pragnienia wolności.