Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Suknia ślubna w stylu syrenki

Suknia ślubna w stylu syrenki

Dla tych, którzy z modą ślubną są za pan brat, pojęcie sukni ślubnej w stylu syrenki nie jest niczym nowym. Ci, którzy z trendami i krojami sukien są na bakier, otwierają oczy ze zdziwienia, słysząc o sukni ślubnej syrence. Jednak suknia ta jest bardzo popularna wśród panien młodych, stąd też większość z nich powinna kojarzyć ten krój. Syrenki praktycznie nie wychodzą z mody, tak więc obecne są kolekcjach ślubnych w niemal w każdym sezonie.

Jak jest ta specyficzna sukienka?

Suknia ślubna syrenka to suknia o specyficznym kroju, przypominającym syrenkę /. Syrenka to kreacja, która składa się z niezwykle dopasowanego gorsetu i dołu (spódnicy), który ulega rozszerzeniu w okolicy ud, tworząc bardzo rozkloszowany dół, często też przechodzący w wydłużony tren. Patrząc na tą sukienkę od tyłu mamy więc wrażenie, że tren tworzy swego rodzaju ogon, tzw. syrenkę. Suknia ślubna syrenka jest niezwykle kobieca i efektowną wersją sukni ślubnej. Jeżeli jest dobrze uszyta, to wiele kobiet potrafi w niej znakomicie wyglądać.

Aby dobrze wyglądać w sukni typu syrenka, należy zwrócić uwagę na konstrukcję tej kreacji. Niezwykle ważne jest, by rozszerzenie przechodzące w tren nie zaczynało się zbyt nisko, ponieważ jest to bardzo niekorzystne dla kobiecej sylwetki. Zbyt nisko rozpoczynający się tren powoduje zaburzenie proporcji sylwetki, przez co też panna młoda może wyglądać na bardzo niską. Ta dysproporcja powoduje też, iż skracają się nogi, przez co tułów wydaje się nieproporcjonalny w stosunku do krótkiego dołu. Takie niedopatrzenie może być fatalne dla sylwetki panny młodej. Ważne jest, by sukienkę tego typu projektował naprawdę doświadczony projektant.

Tak więc, wybierając suknię ślubną w stylu syrenki, należy zwrócić uwagę, by rozszerzenie zaczynało się około 10-15 centymetrów powyżej najszerszego miejsca bioder. Miejsce to musi zostać dokładnie wymierzone przez profesjonalnego projektanta/krawcową. Tak zachowane proporcje sprawią, że w sukni w tym stylu będzie się wyglądać obłędnie, a dodatkowo krój nie będzie ograniczał nam ruchów.