Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Tajniki pięknej fryzury

Tajniki pięknej fryzury

Piękne, długie i lśniące włosy modelek z okładek gazet to dla wielu kobiet synonim kobiecości. Niestety, niewiele z pań zdaje sobie sprawę, że często uzyskany na zdjęciu efekt to wynik godzinnej pracy stylistów fryzur, tony lakieru do włosów, a także… obróbki i retuszu, wykonanych przez grafików. Niemniej jednak, nawet na ulicy można spotkać dziewczyny z pięknymi czuprynami, które wyglądem nie odbiegają zbyt wiele od tych z pierwszych stron kolorowych czasopism. W czym tkwi zatem sekret pięknych włosów?

W pielęgnacji siła

Nie ma nic gorszego, niż matowe, poniszczone kosmyki z rozdwajającymi się końcami. Kluczem do pięknej fryzury jest przede wszystkim praca u podstaw – czyli codzienna pielęgnacja. Zanim sięgnie się po lakier do włosów, należy postawić na dobry szampon i porządną odżywkę, która sprawi, że nasze włosy, nawet w artystycznym nieładzie, wyglądać będą na zadbane. Duże znaczenie mają regularne wizyty u fryzjera. Wcale nie trzeba szaleć z kolorami na głowie – wystarczy systematyczne podcinanie końcówek i nadawanie lekkości fryzurze.

Jak stylizować włosy?

Najczęstszym błędem w codziennej rutynie, jest zbyt częste sięganie po sprzęt do stylizacji włosów. Zazwyczaj, wystarczy psiknąć trochę lakierem do włosów, aby ujarzmić niesforne pasemka. Zamiast tego kobiety inwestują w coraz to nowsze modele prostownic, lokówek, termoloków. Te wszystkie urządzania, owszem, dają fajny efekt na chwilę, jednak w dłuższej perspektywie powodują katastrofalne skutki.

Włosy są popalone i tym bardziej nie chcą się układać. W tej sytuacji nie pomogą nawet najlepszej jakości lakiery do włosów Trena, czy odżywcze maski. Wówczas niezbędna jest wizyta u fryzjera, podcięcie popalonych pukli i nastawienie się lepszą, możliwie najbardziej naturalną pielęgnację, bez używania urządzeń do stylizacji na ciepło.