Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Tort weselny – na jaki się zdecydować?

Tort weselny – na jaki się zdecydować?

Ślub i wesele to bardzo ważny dzień w życiu kobiety i mężczyzny. Wesela często organizowane są na kilkaset osób, z których każda ma inny gust, lubi co innego i może posiadać różne alergie pokarmowe. Dlatego przy wyborze jedzenia warto stawiać na różnorodność – tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Tort weselny to nieodzowny element każdej uroczystości weselnej. Jak wybrać ciasto, które każdemu przypadnie do gustu? Czym się kierować? Gdzie najlepiej go zamówić?

Od czego zacząć, czyli tort weselny krok po kroku.

Przede wszystkim, warto już kilka miesięcy przed planowaną uroczystością poznawać okoliczne cukiernie. Najważniejsze, abyśmy mieli pewność, że tort będzie smaczny i świeży i że nie będziemy musieli szukać czegoś na ostatni moment przez nieodpowiedzialnego cukiernika.

Kiedy wybierzemy odpowiednie miejsce do zakupu tortu ślubnego trzeba zdecydować jaki wybrać smak. Smaków tortów do wyboru nie brakuje, można znaleźć torty bezowe, czekoladowe, kremowe, śmietankowe, orzechowe, owocowe kokosowe i wiele innych.

Świetnym pomysłem jest postawić na tort piętrowy, który nie tylko można pięknie ozdobić i będzie się niesamowicie prezentował na stole, ale także może składać się z wielu smaków. Każde piętro to inny smak tortu, dzięki czemu mamy pewność, że każdy wybierze coś dla siebie.

Weselny tort piętrowy.

Decydując się na zakup tortu piętrowego, warto postawić na różnorodność smaków poszczególnych pięter. To znaczy – wybierajmy smaki tak aby piętra różniły się od siebie, a nie były bardzo podobne do siebie. Na przykład, lepiej postawić na piętro malinowe, piętro orzechowe i piętro śmietankowe lub czekoladowe, niż piętro migdałowe, nugatowe i orzechowe. Taka różnorodność będzie zdecydowanie bardziej ciekawsza i zapewni gościom weselnym dużo większy wybór.

Tort weselny piętrowy daje także dużą możliwość udekorowania. Takie wypieki są dosyć duże, więc można zaszaleć i według własnych preferencji i stylu wesela ciekawie go przyozdobić. Sprawiający duże wrażenie i pięknie wyglądający tort z całą pewnością zachęci do siebie gości bardziej niż prosty tort bez dekoracji.