Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Wakacje w Albanii – przygotuj się do nich dobrze!

Wakacje w Albanii – przygotuj się do nich dobrze!

Wyjazdy do Albanii, szczególnie jeśli mówimy o turystach z Polski, cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Musimy jednak wiedzieć, że wyjazd na wakacje w Albanii, należy dokładnie zaplanować. Tak, jak w przypadku planowania każdej podróży, tak i tutaj, warto jest przed wyjazdem dowiedzieć się, na co musimy zwrócić uwagę,

Koszty utrzymania w Albanii

Wyjeżdżając na wczasy w Albanii musimy przede wszystkim odpowiednio się przygotować, w tym także finansowo. tutaj jednak czeka nas miła niespodzianka, ponieważ koszty życia w Albanii, są naprawdę bardzo niskie. Walutą, która obowiązuje w Albanii jest lek albański. Jeśli chcielibyśmy po prostu przeżyć w Albanii i nie korzystać z takich rozrywek, jak restauracje, czy wyjścia do muzeum, na przeżycie jednego dnia w tym kraju, spokojnie wystarczy nam około 20 leków. Dla porównania, koszt zakupu dobrego, albańskiego wina, to wydatek rzędu około 600-700 leków, czyli mniej więcej około 20 zł.

Tirana i Kuruja – odwiedź koniecznie!

Miejsca, które zdecydowanie należy odwiedzić, kiedy wybieramy się na wycieczkę do Albanii, to przede wszystkim stolice (dawna i obecna) tego kraju. Oddalone są one od siebie zaledwie o godzinę drogi busem, więc jeśli dobrze zaplanujemy nasz wyjazd, jesteśmy w stanie odwiedzić oba te miasta w ciągu jednego dnia. W Kuruji,która w XV w. była miejscem koncentrującym opór Albańczyków przeciw inwazji wojsk osmańskich,znajduje się muzeum Skanderberga. Z kolei jeśli mowa o Tiranie, to miejscem, które koniecznie należy odwiedzić jest Góra Dajti. Jeśli jednak planujemy wycieczkę w to miejsce, warto jest zaplanować zwiedzanie Tirany na nieco dłużej, aniżeli tylko jeden dzień.

Albania znajduje się w pierwszej 10 krajów, do których Polacy najczęściej wybierają się na wakacje. To, co dokładnie o tym decyduje, to wymienione powyżej niskie koszty życia, jak również bogactwo jeśli chodzi o zabytki i możliwości, które daje nam pobyt w Albanii. Pamiętajmy jednak, że jeśli rzeczywiście chcemy dobrze spędzić czas na wakacjach w Albanii, przygotujmy się do nich we właściwy sposób.