Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Widok z okna

Widok z okna

Wydawałoby się, że kwestia widoku z okna jest drugorzędna gdy decydujemy się na wynajem albo kupno mieszkania. Niekoniecznie, zachwycający widok z okna często winduje ceny danego mieszkania. I znajdują się chętni.

Pejzaże za oknem.

Żyjemy w zabieganym świecie, każdy gdzieś i po coś pędzi. Mało czasu spędzamy w domu, ponieważ często pracujemy także w weekendy. I mimo, że tego wolnego czasu jest mniej niż kiedyś, to coraz częściej przykładamy do niego większą wagę. Chwile spędzane poza pracą są często celebrowane i nam samym zależy na przykład na tym, żeby dom był azylem i miejscem, do którego będziemy chętnie wracać. Szukając nowego lokum na mieszkanie albo dom zwracamy więc baczną uwagę na otoczenie. Czy widoki z okna to tylko ściana drugiego bloku, czy może park i drzewa? Chcemy się dobrze czuć w swoich czterech ścianach, a kwestia tego co za oknem również ma ogromne znaczenie.

Widoki na las.

Nic tak nie uspokaja jak widok lasu, który zmienia się pod wpływem pór roku. Dzięki temu ten widok nie jest ciągle taki sam. Ponadto piękne pejzaże można zamówić w Galerii Plakatów, wpływają na nas przyjemnie, relaksująco i odstresowująco, więc jak najbardziej rozglądamy się za tego typu atutami w nowych miejscach. Daje to też poczucie obcowania z naturą, bo nawet jeżeli nie mamy czasu na spacery do lasu czy do parku, to możemy podziwiać przyrodę z okien własnego domu, co jest znacznie przyjemniejsze niż patrzenie na szare ulice.

Piękny widok z okna albo zachwycający pejzaż może znacząco podnieść wartość mieszkania. Ludzie coraz częściej są w stanie zapłacić kilka procent więcej ze względu na tego typu atrakcje i zazwyczaj tego nie żałują. Wydawałoby się, że to tylko szczegół, jednak wbrew pozorom ma duże znaczenie, na które zwracają uwagę deweloperzy, agenci nieruchomości oraz osoby poszukujące swojego miejsca na ziemi.