Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Właściwa pielęgnacja włosów

Właściwa pielęgnacja włosów

Nie od dziś wiadomo, że nowoczesne szampony nie tylko myją, ale także pielęgnują włosy oraz skórę głowy. Żeby jednak mogły one spełniać określone zadania, powinny one ściśle odpowiadać potrzebom poszczególnych rodzajów włosów.

Szampon do włosów, a mycie głowy

Podstawą pielęgnacji włosów jest ich częste mycie. W trakcie wykonywania tej czynności usuwa się bowiem z nich kurz, nadmiar łoju czy też pozostałości kosmetyków do modelowania. Dzięki temu włosy wraz ze skórą głowy mogą wchłaniać bez problemu składniki odżywcze. W celu właściwej pielęgnacji należy starannie dobrać szampon do danego rodzaju włosów. Użycie nieodpowiedniego środka myjącego może je osłabić, pozbawić sprężystości bądź sprawić, że będą zdecydowanie szybciej wypadać.

Przed kupnem szamponu, zawsze warto zwrócić uwagę, czy zawiera on odpowiednie składniki, które działają korzystnie na strukturę włosów. Do takich składników należą: ceramidy, proteiny, prowitamina B5, witaminy A oraz E, olejki roślinne, a także wyciągi z ziół. Wszystkie wymienione składniki, jeśli są odpowiednio dobrane do włosów sprawiają, że są one lśniące, zdrowe oraz pełne witalności.

Dokładne i łagodne mycie włosów

Przed każdorazowym myciem głowy warto zastanowić się nad prawidłowym użyciem szamponu. Zdarza się bowiem często, że nie wykonuje się tego poprawnie. Niewłaściwe mycie włosów nie służy ani skórze głowy ani tym bardziej włosom.

W celu poprawnego umycia głowy należy naprzód ją zmoczyć wodą. Powinna ona być ciepła ale nie gorąca, żeby poradziła sobie z usunięciem nagromadzonego kurzu oraz tłuszczu. Nie powinno się stosować szamponu bezpośrednio na włosy. Zamiast tego należy go nabrać bezpośrednio na dłoń oraz rozcieńczyć z wodą aż powstanie piana. Następnie trzeba ją równomiernie nałożyć na całą powierzchnię głowy.

Mycie głowy w takiej kolejności sprawia, że włosy są zadbane oraz pełne blasku.