Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Wybór kabiny prysznicowej – o czym pamiętać?

Wybór kabiny prysznicowej – o czym pamiętać?

Wybór wygodnej i funkcjonalnej kabiny prysznicowej może przysporzyć sporych problemów – wybierając kabinę trzeba mieć na uwadze wiele istotnych kwestii, do których można zaliczyć między innymi wielkość i styl danego pomieszczenia.

Rozmiar kabiny prysznicowej – jak dobrać odpowiedni?

Rozmiar kabiny prysznicowej to niezwykle istotna kwestia – kabina powinna być bowiem na tyle duża, by umożliwiać swobodną kąpiel. Przy wyborze rozmiaru kabiny koniecznie trzeba mieć na uwadze wielkość oraz ustawność danego pomieszczenia, pamiętając o tym, by usytuowanie kabiny nie przeszkadzało w wykonywaniu codziennych czynności.

Wśród najpopularniejszych rozmiarów kabin można znaleźć między innymi kabiny, których podstawa mierzy 90×90 cm lub 80×80 cm. Mniejsza kabina może powodować spory dyskomfort, dlatego też w przypadku małych łazienek warto pokusić się o zastosowanie niestandardowych rozwiązań. W małej łazience najlepiej sprawdzi się narożna kabina prysznicowa, dzięki której możliwym stanie się optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Kabina prysznicowa – wybór najlepszego materiału

Kabiny prysznicowe dostępne na rynku (zobacz takie: https://lazienka-rea.com.pl/kabiny-prysznicowe-90×90-80×80-i-inne/kwadratowe-kabiny-prysznicowe.html) wykonane są z bardzo różnych materiałów, a wśród najczęściej wybieranych można znaleźć między innymi kabiny zrobione ze szkła i plastiku.

Kabina prysznicowa szklana wykonana jest ze specjalnie przygotowanego szkła hartowanego, które wykazuje wysoką odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania. Grubość szkła w kabinie prysznicowej waha się od 4 do 8 mm w kabinach profilowych i od 6 do 12 mm w przypadku kabin pozbawionych profili. Przy wyborze kabiny prysznicowej ze szkła hartowanego warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa.

Na rynku, oprócz kabin ze szkła hartowanego, można znaleźć także prysznice wykonane z tworzywa sztucznego. Kabina prysznicowa zrobiona z polistyrenu jest zdecydowanie bardziej ekonomiczną opcją i sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na zminimalizowaniu kosztów remontu. Dużą zaletą kabiny prysznicowej z tworzywa sztucznego jest również to, że można ją dość łatwo przyciąć, dopasowując ją tym samym do specyficznych wymiarów wnętrza.