Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Wygodne i efektowne buty na imprezę

Wygodne i efektowne buty na imprezę

Przełom roku to zawsze mocno imprezowy czas. Wszystko zaczyna się od Świąt Bożego Narodzenia, potem jest Sylwester i huczny karnawał pełen imprez. Sporo osób ma spotkania integracyjne w pracy, bierze udział w balach oraz innych tego typu imprezach. Warto zatem wprowadzić na ten czas do swojej garderoby odrobinę inne ubrania i dodatki, które podkręcą każdą stylizację na imprezę. W tej roli sprawdzą się na przykład srebrne szpilki ze skóry.

Wygodne szpilki na imprezę


Srebrne szpilki to wręcz perfekcyjne i wygodne szpilki na imprezę, trzeba tylko dobrać te buty w odpowiedni sposób. Warto zwrócić uwagę między innymi na to, czy buty posiadają skórzaną wkładkę w środku. Jeżeli planuje się w butach przetańczyć całą noc, warto kupić sobie skórzane wkładki i włożyć je do butów. Poza tym dobrym pomysłem jest też zakupienie specjalnych dodatkowych żelowych wkładek, które bardziej stabilizują stopę oraz zapobiegają pojawianiu się odcisków. Srebrne szpilki kupowane z myślą o imprezach to bardzo często buty, które nie są wykonane ze skóry naturalnej. Dzięki temu są po prostu tańsze. Żelowe wkładki w środku pomagają zatem w tym, by buty stały się bardziej komfortowe.

Odpowiednia wysokość obcasa


Co warto jeszcze wziąć pod uwagę podczas wyboru srebrnych szpilek na imprezę? Bardzo ważna jest wysokość obcasa oraz jego kształt. Obcas w kształcie szpilki jest wyjątkowo korzystny dla nóg, ale na szpilkach trzeba umieć się poruszać oraz tańczyć. Czasem lepiej postawić zatem na wygodne czółenka na słupku, które też są bardzo efektowne, a do tego nie wymagają tak dużej wprawy w chodzeniu na obcasach. Najlepsza wysokość obcasa to natomiast około 7 cm. Wyższe obcasy bywają już mocno męczące dla stóp.